Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Не цікавляться війною та чекають на зняття кордонів. Як живуть люди у Трьохізбенці на межі з "ЛНР"

Багато рідних та знайомих мешканців селища залишились на тій стороні.

Там, де були запеклі бої та потужні обстріли, нині умовна тиша та безробіття. Кореспонденти ТСН поїхали до населених пунктів, які колись були "гарячими точками" на мапі, щоби з’ясувати, як вони живуть тепер, чому їх у жодному разі не можна залишати та що для тамтешніх жителів війна.  У нинішньому сюжеті - про селище Трьохізбенка на Луганщині, яке в переліку місць, де за мирними планами має відбутися розведення сил.

Дорога на роботу та в гості до родичів -  одним шляхом жителі Трьохізбенки раніше діставалися до нині окупованого Словяносербська. Нині для місцевого населення – це заборонена зона, пройти неможливо.

В 2014 році автобус возив людей тільки до мосту – далі розбиту переправу доводилося перелазити. Потім прохід заборонили взагалі. До того ж, військові були переконані – окремі місцеві проводили розвідку і носили передачі терористам.

Відео Тиша та безробіття: як та чим живуть люди у колись "гарячих точках"  

Там, де були запеклі бої та потужні обстріли, нині умовна тиша та безробіття. Кореспонденти ТСН поїхали до населених пунктів, які колись були "гарячими точками" на мапі, щоби з’ясувати - як вони живуть тепер, чому їх у жодному разі не можна залишати, та що для її жителів війна.  

Тиша та безробіття: як та чим живуть люди у колись "гарячих точках"  

Згідно із Мінськими угодами лінія розмежування на Луганщині проходить по Сіверському Донцю и ця лінія з роками стає жирнішою – вода бере своє. Наразі ця земля має вигляд нічийної, раніше різні береги річки позначалися прапорами самопроголошеної "ЛНР" та українським синьо-жовтим.

Бійці Холодноярської 93-ї бригади тут нещодавно, але слідкувати треба не лише за бойовиками.

"Особливість цієї місцевості ще й в тому, що будь-яка прогалина в обороні - і відразу починає лізти контрабанда, до того ж Сіверський Донець тут вузенький, можна доправляти човном", - кажуть військові.

За п’ять з половиною років війни  бійці та місцеві досі складно знаходять спільну мову.

"З населенням дуже складно, треба бути напоготові, бо всі їхні знайомі, родичі і батьки працюють, підпрацьовують і воюють на тій стороні", - пояснюють бійці.

Тут  іноді складно зрозуміти, які будинки розбили обстріли з мінометів та градів, але це не навчило людей цікавитися війною. Місцеві мріють, як знову зможуть ходити до Словяносербська, бо в Трьохізбенці немає роботи.

Місцеві патріоти, про всяк випадок, не говорять на камеру – кажуть, яскрава проукраїнська позиція сильно ускладнює життя в Трьохізбенці. Але три синьожовтих прапори в центрі показують з гордістю і нагадують – ця територія не має права стати нічийною.

 Кореспондент ТСН Наталія Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції