"Не нагнітайте ситуацію": у ЗСУ відреагували на створення загонів добровольців на випадок вторгнення РФ

"Не нагнітайте ситуацію": у ЗСУ відреагували на створення загонів добровольців на випадок вторгнення РФ

Фото: УНІАН

За словами Хомчака, "не варто зміщувати акценти створенням невизначених законом воєнізованих формувань".

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак розкритикував ініціативу створення в областях загонів добровольців на випадок загострення ситуації на кордоні з Росією.

Про це йдеться у його зверненні, оприлюдненому Генштабом ЗСУ.

"Прошу представників органів державної влади та місцевого самоврядування не нагнітати ситуацію та не розбурхувати панічні настрої в суспільстві", - наголосив Хомчак.

За його словами, "не варто зміщувати акценти створенням невизначених законом воєнізованих формувань", оскільки "подібна нескоординована діяльність може бути спекулятивно використана російською пропагандистською машиною".

Головнокомандувач ЗСУ зауважив, що, на тлі нарощування російських військ уздовж державного кордону та на тимчасово окупованих територіях, потрібно зберігати "врівноваженість, виваженість у рішеннях та консолідацію зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування, територіальних громад навколо законодавчо визначених можливостей, спрямованих на захист української держави".

"Генеральний штаб прогнозує всі можливі варіанти розвитку ситуації та визначає адекватні шляхи реагування. Наші розвідувальні структури пильно стежать за характером дій противника та моделюють подальший розвиток обстановки", - запевнив Хомчак.

Він додав, що в різних областях нині проводяться планові та позапланові збори резервістів та територіальної оборони, а також "інші заходи відповідно до виконання завдань з оборони держави на потенційно загрозливих напрямках".

"У Збройних силах ухвалені всі рішення щодо швидкого розгортання додаткових резервів та необхідних ресурсів у визначений законодавством України спосіб у разі загострення оперативної обстановки довкола нашої держави", - підсумував головнокомандувач ЗСУ.

Хомчак також закликав долучатися до Збройних сил України, поповнювати оперативний резерв і підрозділи територіальної оборони.

Раніше мер Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив про створення у місті загону добровольців, які поїдуть воювати на Схід у разі повномасштабного вторгнення Росії до України. 

Нагадаємо, що Росія стягує до окупованого Криму ешелони з військовою технікою. Окрім того, РФ активізувала військові дії на сході України.

Через активізацію російської агресії до України екстрено приїхали міністри закордонних справ країн Балтії, які 15 квітня дали спільний брифінг. У своїх заявах голови МЗС балтійських держав висловили підтримку і солідарність Україні та закликали Росію до діалогу для мирного вирішення конфлікту. 

Підтримку Україні на тлі збільшення загрози повномасштабного вторгення Росії також висловили всі члени НАТО. Знизити напруженість російського президента Володимира Путіна особисто переконував і глава Сполучених Штатів Джо Байден.

А в п'ятницю, 16 квітня, канцлерка Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і президент України Володимир Зеленський за підсумками тристоронніх переговорів оприлюднили спільну заяву, в якій закликали Росію відвести війська від кордону з Україною і незаконно анексованого Криму.

Сама ж РФ не втомлюється звинувачувати Київ у загостренні ситуації на Донбасі.

Бойова готовність цілодобово: як наші армійці готуються захищати український кордон

Бойова готовність цілодобово: як наші армійці готуються захищати український кордон

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Загострення на Донбасі: останні новини
Наступна публікація