"Не відмовляємося від своїх хлопців": у ЗСУ підтвердили особи полонених бойовиками розвідників

Дата публікації

Затриманих бійців звинувачують у вбивстві керівника "народної міліції" та бойовика "Гіві".

У п'ятницю, 10 березня, бойовики "ЛНР" оприлюднили відео допитів українських військовослужбовців, яких звинуватили у вбивстві "ватажка народної міліції" Олега Анищенка, диверсійній діяльності і підготовці "терактів. Їх також підозрюють у вбивстві терориста "Гіві".

На відео, оприлюднених так званим "міністерством держбезпеки", показано військовослужбовців 8-го полку спеціального призначення Сил спеціальних операцій ЗСУ Сергія Іванчука та Івана Дєєва.

У прес-службі Командування Сил спеціальних операцій ЗС України підтвердили, що на відео дійсно присутні українські військовослужбовці.

"На відміну від представників РФ, ми не відмовляємось від своїх хлопців. Як повідомлялось раніше прес-центром штабу АТО, 11 лютого 2017 року був втрачений зв'язок з розвідниками, що виконували завдання в зоні проведення антитерористичній операції на території Луганської області", - йдеться у повідомленні.

"Викладене 10 березня відео дало змогу переконатися, що наші військовослужбовці живі та перебувають в полоні російсько-терористичних військ", - додали у ЗСУ. 

У Командуванні Сил спеціальних операцій ЗСУ заперечують причетність полонених військових до вчинків, в яких їх звинувачують луганські бойовики.

"Дані воїни Збройних Сил України виконували штатні завдання з ведення спеціальної розвідки у визначених районах. Ці завдання не пов'язані із підривною діяльністю та не несуть загрози мирному населенню, але виконуються в край напруженій обстановці, в умовах збройного протистояння між терористичними групами всередині самопроголошеної псевдореспубліки", - йдеться у повідомленні. 

У ЗСУ стверджують, що бойовики за допомогою фізичних тортур та психологічного тиску із застосування психотропних речовин змусили полонених бійців зізнатися у тому, що вони не робили.

Командування Сил спеціальних операцій Збройних Сил України ініціює звернення до міжнародних правозахисних організацій, СЦКК, ОБСЄ, інших організацій та державних діячів з проханням забезпечити дотримання людського поводження та скорішого повернення додому полонених військовослужбовців.

Також у ЗСУ наполягають на проведені незалежної медичної експертизи із залученням міжнародних експертів фізичного та психічного стану розвідників.

"Окрему діагностику просимо проводити щодо виявлення результатів застосування психотропних речовин на організми воїнів-заручників", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 4 лютого в окупованому Луганську стався потужний вибух. Як з'ясувалося, було підірвано авто, в якому за словами терористів перебував "начальник народної міліції ЛНР" Олег Анищенко. Бойовики повідомили про його загибель на місці і звинуватили в цьому "українських карателів".

Однак,  спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ не побачили тіл чи слідів крові в автівці начальника "народної міліції ЛНР" Олега Анащенка після вибуху. 

Пошукові групи відрядили на пошуки зниклих груп українських розвідників

Пошукові групи відрядили на пошуки зниклих груп українських розвідників

Наступна публікація