"Непроста дискусія": Геращенко розповіла про засідання гуманітарної групи у Мінську щодо звільнення заручників

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Наразі немає зрушень і просувань в питанні звільнення заручників в ОРДЛО.

У середу, 28 лютого, у Мінську відбулося засідання гуманітарної групи, де вчора українську сторону представляли Віктор Медведчук, обмудсмен Валерія Лутковська та експерти СБУ.

Про це повідомила віце-спікер Верховної Ради, представник України у Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко у Facebook.

Як поінформували її колеги з СБУ і пані Лутковська, відбулася непроста дискусія щодо продовження звільнення заручників. Зокрема, представники ОРДЛО наполягають на передачі їм громадян РФ, які «боролись за молодие рєспублікі і защіщалі русский язик».

"Позиція украінськоі сторони тут незмінна: ми готові передати заблудших росіян РФ, яка направила їх на Донбас воювати проти українців, в обмін за звільнення бранців Кремля (Сенцова, Кольченка, Сущенка, Гриба, Панова, Карпюка, Клиха, інших бранців). В п’ятницю ми чекаємо добрих новин щодо двох українців, незаконно утримуваних в російських в’язницях і стоїмо на тому, що цей процес звільнення наших з РФ має бути розблоковано й продовжено", - зазначила вона.

За словами Геращенко, наразі немає зрушень і просувань в питанні звільнення заручників в ОРДЛО, їх не віддають.

"З важливого: українські представники в групі підняли (на прохання звільнених у грудні заручників - цивільних, чиє майно залишилося на окупованих територіях, або було вкрадене, «віджаті» авто, комп’ютери, інше) повернення майна власникам, і звернули увагу представників ОБСЄ на це фактичне пограбування українців. Також привернули увагу на кричуще порушення прав людей і незаконне затримання за надуманими приводами за проукраіїнську позицію літніх людей, пенсіонерів, яких хапають й кидають за ґрати. Як приклад навели історію 73-річної жінки, яку за проукраїнську позицію кинули у тюрму в окупованому Луганську", - додала Геращенко.  

У середу в Мінську відбулося засідання гуманітарної групи, де вчора украінську сторону представляли інші іі учасники ( т...

Опубліковано Iryna Gerashchenko 28 лютого 2018 р.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін полоненими між сторонами конфлікту на Донбасі. Українська влада передала сепаратистам 233 особи, а на контрольовану Києвом територію повернулися 73 заручники, ще одна звільнена громадянка повернулася до окупованого Донецька - до родичів.

За даними Служби безпеки України, в полоні сепаратистів на Донбасі залишається ще 103 людини. Спецпредставник України з гуманітарних питань у Тристоронній контактній групи Віктор Медведчук заявив, що наступний обмін може відбутися в січні 2018 року. 

ВідеоДвоє українських заручників російської агресії зустріли день народження за ґратами

Засудженому в анексованому Криму фермеру Володимиру Балуху нині 47 років, українському журналісту Роману Сущенку - 49 років. Українське МЗС привітало їх через соцмережі.

Двоє українських заручників російської агресії зустріли день народження за ґратами

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції