Нова тактика. Бойовики полюють за авто на дорогах та обстрілюють життєво важливі об'єкти

Дата публікації
Нова тактика. Бойовики полюють за авто на дорогах та обстрілюють життєво важливі об'єкти

Міністерство оборони України

Наказ Москви щодо знищення українських об'єктів сепаратисти виконують з подвійним ентузіазмом.

Жертв серед цивільного населення Донбасу порівняно з кінцем минулого року за лютий стало більше вдвічі, констатує Організація Об'єднаних Націй. Бойовики, наче за командою, взяли курс на загострення війни.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Спочатку Росія визнає паспорти так званих республік. Потім цього тижня Москва дає добро на захоплення українських підприємств. Далі - заява ватажка "ДНР" Захарченка, що Україні залишилося 60 днів. І після цього ворог почав прицільно руйнувати цивільні об'єкти: електромережі, насосні станції та мости.

Бойовики розпочали сезон полювання на дорогах - гатять протитанковими ракетами з великої відстані. Джип бойовики підбили наприкінці лютого. Іншу автівку – кілька днів тому. На шляху, яким часто їздила й знімальна група ТСН. Боєць 24-ї бригади загинув на місці.

На Луганщині загинув боєць 24-ї "Залізної бригади", стрийчанин Володимир Пірус. Його машину бойовики вразили протитанковою ракетою, а потім добивали з гранатометів / Facebook/Андрій Цаплієнко

Дороги – нова ціль для ворожої артилерії. Після того, як по донецькій автотрасі проїхала знімальна група "1+1", поруч вибухнули гаубичні снаряди. Якби бойовики влучили, дорогу на Адіївку довелось би закривати на ремонт.

Стріляти прицільно по дорогах бойовики почали і на Луганщині.

Збіг невипадковий. Руйнування систем життєзабезпечення Авдіївки, схоже, надихнуло бойовиків на зміну тактики. Тепер їхні мішені - життєво важливі об'єкти вздовж усієї лінії фронту. Спочатку - Донецька фільтрувальна станція, потім – водогін під Золотим.

"Після цих обстрілів роботу ми тимчасово призупиняємо", - констатує начальник дільниці "Карбонитський майданчик" Олександр Ігнатенко.

Наказ Москви – нищити українські об'єкти - сепаратисти виконують з подвійним ентузіазмом. Після визнання Росією паспортів та захоплення українських підприємств в ОРДЛО нині ейфорія. Бойовики вірять, що далі Кремль визнає квазідержави і згодом перетворить лінію фронту на кордон.

"Теоретично це може в кордон перетворитися", - говорить офіцер 24-ї окремої механізованої бригади "Лист".

Проте робити сьогодні прогнози про кінець конфлікту – марна справа. Бо рішення про війну і мир приймаються далеко за межами сектору вогню.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Андрія Цаплієнка.

Жертв більшає: бойовики беруть курс на загострення війни

Жертв більшає: бойовики беруть курс на загострення війни

Наступна публікація