Обмін полоненими застопорили бойовики зі списку, які не хочуть повертатись до "ЛДНР" – джерела ТСН

Дата публікації
Обмін полоненими застопорили бойовики зі списку, які не хочуть повертатись до "ЛДНР" – джерела ТСН

Reuters

Українська сторона шукає допомоги у міжнародних організацій.

Стало відомо, чому у Мінську вже тривалий час не можуть погодити процедуру обміну полоненими. Як повідомили ТСН джерела серед учасників переговорного процесу, частина з затриманих українською стороною не мають бажання повертатись до терористичних "ДНР" та "ЛНР".

ТСН не повідомили, скільки саме осіб з 228, присутніх у списку, наданому бойовиками, відмовляються від обміну, але зазначили, що таких людей "не один і не два, а дуже і дуже багато".

Учасники переговорів від бойовиків тим часом не вірять, що їхні колишні поплічники відмовляються повертатись. Також відмовляються від відеозвернень "відмовників", оскільки ті можуть бути начебто "записані під тортурами".

Тому нині переговори зводяться до пошуку механізму, завдяки якому вдасться довести стороні бойовиків, що не всі особи з їхніх списків прагнуть повернення. Українська сторона проробляє можливість залучення міжнародних організацій до процесу верифікації того, що затримані дійсно не хочуть повертатись. Ці обставини значно уповільнюють звільнення полонених українців.

"Ми розуміємо, що це пастка для нас, бо цей механізм верифікації може затягнутись на цілий рік", - зазначило джерело.

Нагадаємо, напередодні у Мінську відбулись переговори тристоронньої контактної групи, де домовились про відведення зброї, однак обмін полоненими погодити не вдалось. Зазначимо, що фомулу обміну українська сторона озвучила наприкінці 2016 року - переговорники готові обміняти 228 бойовиків на 48 українських полонених.

Результати чергових перемовин Тристоронньої контактної групи у Мінську

Результати чергових перемовин Тристоронньої контактної групи у Мінську

Наступна публікація