Обмін утримуваними особами. Хто ті люди, які перебувають у полоні бойовиків на Донбасі

Обмін утримуваними особами. Хто ті люди, які перебувають у полоні бойовиків на Донбасі

Дата публікації
Перегляди
4539
Обмін утримуваними особами. Хто ті люди, які перебувають у полоні бойовиків на Донбасі

Обмін має відбутися до кінця цього року.

У Парижі президент України Володимир Зеленський і президент Росії Володимир Путін ніби домовились, що обмін утримуваними особами буде до Нового року. Цього разу звільнення стосується тих, хто перебуває у в'язницях і підвалах фейкових "ЛНР" і "ДНР". Зеленський заявив, що йдеться про сім десятків людей.

Скільки загалом бранців тримають у себе бойовики, і хто з них в найближчі три тижні може повернутись додому, ідеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Мати майора 8-го полку спецназу Сергія Іванчука, який в полоні бойовиків "ЛНР" перебуває від лютого 2017-го, сьогодні вночі майже не спала. Чекала на результат паризької зустрічі і звісток про обмін.

"Я навіть не хочу думати, що він цього разу не повернеться", - говорить мати полоненого Світлана Іванчук.

Додому Сергія чекали ще два роки тому. Але в той передноворічний масштабний обмін 2017-го він не потрапив. Відтоді родина наполегливіше почала боротьбу за сина, чоловіка і батька. І тепер сподіваються, що Сергій буде вдома вже до Нового року. А разом з ним - ще щонайменше сім десятків наших громадян.

"72 людини. Я дуже хочу... Хочеться до кінця року це зробити", - сказав президент України

72 людини - число ймовірно умовне. За даними ТСН, зараз у мінських перемовинах уже звучить інша цифра - 77 осіб, яких можуть звільнити до новорічних свят. Хто саме ці всі особи - списків переговорники не дають. Але відомо, що більшість з них - цивільні люди, яких ув'язнили бойовики на Донбасі.

Наприклад, Станіслав Асєєв - журналіст, якого за надуманими звинуваченнями полонили 2017-го і за ґрати кинули на 15 років. У книжці "В ізоляції" Асєєв назвав по суті всі причини того, чому він потрапив до полону. На початку війни, коли українські патріоти їхали з Донбасу, Стас залишився і почав писати статті для українських видань про життя в окупованому Донецьку.

Друг Станіслава Єгор Фірсов каже, зв'язку із ним жодного за два з половиною роки не було. Але Єгору відомо, що хлопець тримається.

"Там немає інтернету, там немає газет, він фактично позбавлений можливості читати книжки. Там погане освітлення, сирість. І це не день, не два, не місяць-другий, це – роки", - каже Єгор Фірсов.

Доля полонених: коли звільнять українців, яких утримують у катівнях "ЛДНР"

Доля полонених: коли звільнять українців, яких утримують у катівнях "ЛДНР"

Скільки загалом полонених на окупованій території Донбасу нині - точно наразі сказати не може ніхто. СБУ називає цифру в понад 200 людей. У журналістів і правозахисників інші дані – до 140 людей.

Тетяна Катриченко із початком війни займається питанням полонених. Переконує, в її списку всі люди - реальні. І по кожному є свідчення, в якій в'язниці чи підвалі він перебуває. І в неї є відповідь на питання, чому в Мінську на переговорах йдеться не про 140, а про вдвічі менше людей в полоні.

"Вони просто торгують прізвищами: ви нам два - ми вам три. Їм абсолютно все-рівно, хто всі ці люди", - говорить представниця медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко.

Хто ті люди, яких вже до Нового року можуть звільнити з полону, всі дізнаються в момент обміну. Тетяна натякає, серед них - героями виявляться не всі:

"Є люди, яких, наприклад, взяли там за торгівлю наркотиками, їх судять за законами, які не існують, але вони теж потрапляють до цього списку. І зрештою, коли ми виходимо на цифру 77, - займають місце реальних патріотів, які за Україну готові там вмерти", - пояснює Тетяна Катриченко.

Він був готовий, каже мати полоненого Сергія Іванчука.

"Ми поїдемо до Києва, бо їх туди ж. Я наберу повні сумки апельсинів, мандаринів, все, що він любить, щоб хоча би... Я дуже чекаю", - говорить жінка.

Мар'яна Бухан