Оборонці Авдіївки вперше за тривалий час провели спокійну ніч

Втім, незвична тиша військових насторожує.

Минула ніч у промзоні біля Авдіївки була першою спокійною за тривалий час. Її тишу розірвали лише кілька пострілів із гранатометів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Десатники приголомшені тим, що ворог хоча б на кілька годин дійсно витримав режим перемир'я. Такої спокійної ночі в них не було кілька місяців. Незвична тиша військових насторожує. "Коли стріляють – воно якось спокійніше", - зізнається боєць 81-ї бригади Петро. Бійці звикли до іншого – пересувань у цілковитій темряві, аби не потрапляти на очі супротивнику, та постійних обстрілів.

ВідеоВперше за тривалий час бойовики перестали обстрілювати Авдіївську промзону

Оборонці території сплять із автоматами в руках у понівечіній будівлі, котра продувається наскрізь холодним осіннім вітром. Із можливостей зігрітися – лише багаття та гарячий чай. Хлопці мріють нормально помитися, поголитися та лягти спати в людське ліжко. Але це колись, а просто зараз їх найбільше хвилює заборона відповідати на провокації ворога навіть із тієї зброї, яка є в бійців на руках. "З кулеметів уже два тижні не стріляємо", - кажуть військові. Та нарікають, що втрачають контроль над собою, коли від обстрілів ворога отримують поранення побратими, а командування забороняє стріляти у відповідь.

Роздратування військових переноситься на всіх, хто ухиляється від служби та не допомагає армії. Військові обурюються, що замість 25-річних відвідувачів нічних клубів на війну йдуть 50-річні дідусі. "Коли в поліцію на одне місце по 12-15 чоловік було, одного взяти – інших в армію. Нічого не роблять, ходять у формі новій красуються. Ось хай сюди приїдуть, це АТО – їхня задача, не наша", - кажуть військові. І додають, що добре служити десь у Києві, де війни немає та нічого не вибухає.

В Авдіївці прогримів вибух: один загиблий, двоє у важкому стані

Наразі ж військові в Авдіївці турбуються не лише самими тільки бойовими діями, але й побутовими питаннями. На фронті різко похолодало, а буржуйки з дровами ще не завезли. Воїни пускають на дрова ящики з-під боєприпасів – дерево рубають сокирами.

Як повідомлялося, від опівночі в зоні проведення АТО сталося десять випадків порушення режиму тиші бойовикамиНа Донецькому напрямку найбільше обстрілів бойовиків прийшлося на Авдіївську промзону. Сепаратисти стріляли з гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Наступна публікація