Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ОБСЄ готова відкрити нові патрульні бази на Донбасі, щойно бойовики нададуть гарантії безпеки

У місії запевнили, що підготували кошти на відкриття баз у низці населених пунктів у зоні АТО.

Місія ОБСЄ готова відкрити нові патрульні бази на окупованій частині Донбасу, проте поки що очікує гарантій безпеки для діяльності спостерігачів з боку бойовиків.

Про це заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг під час скайп-включення з окупованого Дебальцевого на брифінгу у відповідь на питання щодо наміру місії відкрити передові патрульні бази СММ на окупованих територіях Донбасу – в Антрациті, Сорокиному (Краснодоні), Новоазовську та Амвросіївці, пише УНІАН.

"Я можу підтвердити, що у нас є плани і ми готові відкрити передові патрульні бази у населених пунктах, які ви назвали, та в інших, і ми порушимо це питання перед усіма тими, кому необхідно адресувати це питання", - наголосив він.

За словами Хуга, наразі спостерігачі місії не отримали достатніх гарантій від бойовиків, які контролюють ці території.

"Необхідне повне розуміння від осіб, яким належить фактичний контроль. Вони мають розуміти наші вимоги щодо безпеки, і щойно ми отримаємо таке розуміння від них, ми будемо відкривати бази. Ми передбачили відповідний бюджет. І щойно ми отримаємо гарантії від осіб, яким належить фактичний контроль, ми будемо починати виконання цих планів", - додав заступник голови СММ ОБСЄ в Україні.

Окрім цього Хуг запевнив, що обмеження доступу спостерігачів на Донбасі "робиться лише з тієї причини, що вони не хочуть, щоб ми бачили, що відбувається у тих районах".

"Але ми наполягаємо на безперешкодному та вільному доступі в будь-яких районах України, у тому числі у районах, що не контролюються урядом України", - резюмував він.

Нагадаємо, днями бойовики не пустили членів ОБСЄ у курортне Сєдове, назвавши його "прикордонною зоною з особливим статусом". Терористи заявляють, що для в'їзду до міста потрібне отримати дозвіл від так званої "ДНР".

Залиште свій коментар

Вибір редакції