ОБСЄ почала помічати росіян на Донбасі після зміни складу спостережної місії – Геращенко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У СММ стало менше росіян, і спостерігачі одразу "прозріли".

Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі продовжила свою роботу в Мінську. Про черговий день її роботи розповіла на власній сторінці у Facebook віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко.

Мінськ не синоідальний, але теж драматично - непростий. Сьогодні відбулося чергове засідання ТКГ . Україну в контактній...

Опубліковано Iryna Gerashchenko Вівторок, 16 жовтня 2018 р.

Засідання вона охарактеризувала драматичним і непростим. "Українська сторона сьогодні гостро поставила вимогу до РФ і маріонеток Кремля з ОРДЛО негайно скасувати підготовку фейкових нікчемних "виборів" на окупованому Донбасі", - повідомила Геращенко. "ОБСЄ має чітко заявити, що вибори в Донецьку і Луганську можуть відбуватися виключно за українським законодавством, згідно стандартів ОБСЄ, під спостереженням незалежних спостерігачів", - додала вона і пояснила, що дійство 11 листопада на окупованих територіях суперечить духові та букві мінського процесу, спрямоване на підрив мирних переговорів і дестабілізацію Донбасу.

Відео Координатор ОБСЄ поспілкувався із українськими заручниками

Майже рік без обміну. Минулого разу, наприкінці грудня 2017-го, Україна виміняла 73-х "своїх" на 233-х поплічників бойовиків. Відтоді намагається домогтися звільнення з лап бойовиків понад сотні полонених. Із кількома українськими заручниками віч-на–віч вдалося поспілкуватися координатору ОБСЄ, і про це він розповів журналістам. 

Координатор ОБСЄ поспілкувався із українськими заручниками

Також українські делегати вкотре порушили питання про звільнення заручників. "Ми також нагадали координатору ОБСЄ Фрішу, що його не допустили до всіх ув‘язнених в ОРЛО, яких катують", - зазначила український віце-спікер.

"Ми очікуємо від СММ ОБСЄ, які працююють в небезпечних і важких умовах, відповідального виконання свого мандату. Останнім часом СММ ОБСЄ чи не щотижня фіксує і інформує світ про наявність російської техніки і військового обладнання на Донбасі, а раніше "не помічала" їх. Переконана, що така чесність СММ ОБСЄ пов‘язана й зі зміною складу місії – нарешті там стало менше росіян, представників країни-агресора, яка порушує всі стандарти ОБСЄ. Україна давно звертала увагу на склад спостережної місії, вимагаючи зменшити там присутність росіян, які нерідко займалися далеко не тими речами, які визначені мандатом місії", - підсумувала Геращенко.

Фотогалерея Вантажівки, зенітка, БТРи: в ОБСЄ показали військову колону, яка увійшла до окупованого Луганська (5 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції