ОБСЄ зафіксувала майже тисячу ящиків для боєприпасів у бойовиків на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Спостерігачі відзначили і наявність невідведенного озброєння.

У Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ зафіксували у бойовиків на окупованих територіях Донецької і Луганської областей буксирувальні гаубиці та майже тисячу ящиків для боєприпасів та снарядів.

Про це йдеться у звіті місії.

10 серпня за лініями відводу, але поза межами виділених місць зберігання озброєння в непідконтрольних уряду районі на північ від н.п. Кришталевий (Луганська обл) міні безпілотник СММ зафіксував в цілому 18 буксированих гаубиць (вісім 2А36 "Гіацинт-Б", 152 мм, і десять 2А65 "Мста-Б", 152 мм)

На території іншого об'єкта приблизно в 1 км на північний захід той же міні-БПЛА СММ зафіксував один рухомий розвідувальний пункт (ПРП-4 "Нард") і 775 ящиків для боєприпасів (за оцінкою, деякі з них були нові), а також 118 ящиків для снарядів РСЗВ (БМ-21).

Також спостерігачі зафіксували наявність невідведенного озброєння.

Так, у трьох таких місцях в непідконтрольних уряду районах Донецької області були виявлені  19 буксированих гаубиць (тринадцять Д-30 "Жаба", 122 мм, і шість 2A65) і 5 самохідних гаубиць (2С1 "Гвоздика", 122 мм).

Там раніше були відсутні 2 буксирувані гаубиці (Д-30) і 2 самохідні гаубиці (2С1), а також 21 танк (одинадцять Т-64 і десять Т-72).

Також у СММ додають, що у непідконтрольних уряду районах безпілотник дальнього радіусу дії знову виявив 6 реактивних систем залпового вогню (РСЗВ; БМ-21 "Град", 122 мм) на території об'єкта на північ від н. п. Кришталевий (кол. Красний Луч, 56 км на північний захід від Луганська), що є порушенням ліній відведення.

11 серпня спостерігачі бачили 4 РСЗО (БМ-21) біля н. п. Новоамвросіевске (56 км на схід від Донецька).

У місії підкреслили, що бойовики систематично заважають роботі спостерігачів, забороняючи їм доступ до об'єктів моніторингу.

Нагадаємо, що раніше ОБСЄ повідомляла, що в Україну з території Росії в'їхала колона техніки

ВідеоОБСЄ зафіксувала незаконний в'їзд колони вантажівок з РФ на Донбас

Безпілотник місії ОБСЄ зняв, як з Росії на Донбас заїхали колони вантажівок. А потім виїхали ґрунтовою дорогою назад. Обидві колони зупинялися біля позашляховика, що стояв в полі. Водії головних машин виходили поспілкуватися з людьми з припаркованих машин.

ОБСЄ зафіксувала незаконний в'їзд колони вантажівок з РФ на Донбас

 

Вибір редакції