Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Одна ніч на передовій у зоні АТО: наступ диверсантів і розповідь полоненого російського офіцера

Андрій Цаплієнко показав життя поблизу Троїцького.

Доказ, що росіяни таки воюють на українському Сході, цього тижня здобули мобілізовані бійці з 54-ої бригади.

Полонений росіянин, старший лейтенант Олексій Седіков підтвердив: бойовики обстрілюють свої позиції, щоб звинуватити українців. Кореспондентові ТСН.Тиждень Андрію Цаплієнко вдалося поговорити з полоненим російським офіцером.

За офіційними даними, полоненим є 36-річний офіцер запасу Олексій Седіков із Сєверодвинська Архангельської області. За неофіційною інформацією, він був командиром взводу так званої сьомої бригади "збройних сил ЛНР". Легкою розмова з ним ніяк не могла бути.
- Мы хотим понять, зачем Ваша группа заходила. Мы хотим понимать, что происходит на той стороне.
- Не надо вам ничего понимать.
- Нам как раз надо знать. Вы воюете против нас.
- А вы против нас.
- Вы зашли на нашу землю. Мы на вашу землю не заходили!

Ворог десять днів поспіль українські окопи навколо Троїцького обробляв важким калібром. "Хрестовий похід" російського офіцера зупинив звичайний мобілізований із Вінниччини. Боєць відкрив вогонь по ворогу і вразив усіх трьох. Один із бойовиків, росіянин Натан Цакіров, помер від ран на позиції. Стан двох стабілізував військовий лікар. Зокрема, росіянину з пораненням ноги було перелито два літри крові, іншому також було зроблене переливання крові через поранення у груди. Проте останній не мав шансів вижити через внутрішню кровотечу. Благаючи про допомогу, полонені стверджували, що абсолютно випадково вийшли на український опорний пункт. Проте є певна деталь, яка змушує сумніватися в їхній щирості. Перед тим, як їхню групу було виявлено, бойовики встигли встановити розтяжку і замінувати боєкомплект.

"Коли ми надавали медичну допомогу, ми побачили групу, четверо і ще вісімнадцять. Можливо, вони почули, що тут відбувається, і відійшли", - пригадує боєць 54-ї бригади ЗСУ.

Запитання про цю групу виводить полоненого з рівноваги:
- Вас там было двадцать человек.
- Вы чего мелете, вы понимаете, что вы говорите? Факты перед вами. Если бы было 20 человек, все бы было иначе.

Тих, хто йшов за групою Олексія, бачили з кількох опорних пунктів.  Якщо Олексій не бреше, що не знав про них, то це означає лише одне - Седікова з поплічниками використали як оманливий маневр і відправили на неминучу смерть. "Троє диверсантів були лише частиною великої групи, яка, блукаючи цими ланами, намагалась вийти в тил українським військовим, і важко здогадатися, що могло б статися з нашими бійцями, якби задум диверсантів спрацював", - розповідає кореспондент Цаплієнко.

Затримані росіяни стверджують, що 18-річними дітьми на окупованому Донбасі керують дорослі російські офіцери.

Слід зазначити, що бойовиків біля Троїцького затримують не вперше. Саме там, де знешкодили групу Седікова, у березні захопили в полон бійця так званої сьомої бригади. Ніч на позиції переконала - інтерес до цієї ділянки противник не втрачає. У приціл нічного бачення боєць із позивним "Тимур" помітив світло. Схоже, хтось підпалив траву. Згодом виявилось, що це був обманний маневр противника. Бійці ЗСУ помітили чотирьох диверсантів, які підповзали тим самим шляхом, яким рухався Седіков і його загиблі товариші. Українці відкривають вогонь - диверсанти відступають, але знищувати групу бійці не квапляться. Вони в першу чергу намагаються змусити противника відступити. Насправді змусити противника відмовитись від намірів змушує не тільки непорушний український фронт, а й слабкий тил "ЛНР". "Люди не хотят этой войны. Они на солдат смотрят, как на зверей. Обычные гражданские люди смотрят, как на зверей. 15-летняя девочка таким взглядом смотрит на тебя, что ты не хочешь уже ничего сказать", - розповідає затриманий росіян.

Тил за спиною окупантів, можливо, ще не сумує за Україною, але вже критично втомився від війни та злиднів.

Відео Бойовики обстрілюють власні позиції задля провокацій: шокуючі зізнання полоненого російського офіцера

Андрій Цаплієнко, Дмитро Опанасенко, Троїцьке, "ТСН Тиждень", "1+1".

Залиште свій коментар

Вибір редакції