Окупантам не вдасться знищити Запорізьку АЕС: експерт назвав причину

Окупантам не вдасться знищити Запорізьку АЕС: експерт назвав причину

Фото: Вікіпедія

Військовий експерт Олег Жданов заявив, що російські окупаційні війська не зможуть знищити Запорізьку АЕС, розташовану в окупованому Енергодарі.

Запорізька АЕС розрахована навіть на ядерну війну невеликої потужності, тому знищити її звичайним озброєнням вкрай складно.

Про це Жданов заявив на своєму YouTube-каналі.

"Навіть якщо ви порушите технологічний процес, не забувайте, що всі реактори мають кілька ступенів захисту. Не дивіться на Чорнобиль, не порівнюйте. У Чорнобилі метою експерименту було знайти прикордонний стан реактора перед вибухом... В принципі, як би це не звучало чорним гумором, мета експерименту була досягнута. Сьогоднішній реактор, який працює в нормальному стані, має купу блокувань і захисту. Перше, що робить реактор - блокує активну зону і гасить її, охолоджується. Перезапускання реактора - це потім величезна проблема. У будь-якому разі, навіть якщо виникає позаштатна ситуація, спрацьовує штатна система, яка гасить реактор", - сказав він.

Експерт також висловив сумнів і щодо того, що в районі розташування цієї АЕС будуть вестися бої. Він зазначив, що вже восени цю територію можуть звільнити від російських загарбників. 

Нагадаємо, у тимчасово захопленому Енергодарі Запорізької області російські загарбники відкривають "пункт приймання документів для оформлення громадянства РФ".

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація