ООН: На Донбасі воює велика кількість іноземців - від бойовиків із судимостями до офіцерів

В організації наголосили: Україна не вживає достатніх заходів для реальної відповідальності цих найманців.

На окупованому Донбасі воює велика кількість іноземних громадян: від найманців до професійних військових.

Про це під час брифінгу в Києві заявила член робочої групи ООН з питання використання найманців, експерт у галузі прав людини Патрісія Аріас, передає Українська правда.

Зазначається, що такі висновки були зроблені представниками організації за результатами візиту до України.

"Мотивація участі у збройному конфлікті в Україні різноманітна. Робоча група отримала інформацію, що багато найманців - з ідеологічних та політичних міркувань, але інші воюють за фінансову винагороду. Деякі іноземці мають судимості. Також є інформація, що засудженим пропонували вибір: або ув'язнення, або участь у конфлікті", - зазначаила Аріас.

За інформацією ООН, значна кількість іноземців була завербована для участі в збройних формуваннях через соціальні мережі та інші інтернет-ресурси, де поширюється інформація про конфлікт в Україні та контакти для запису.

"Робоча група з одержаної інформації зробила висновки, що є декілька типів іноземців, що беруть участь у конфлікті: від волонтерів до чоловіків та жінок, які одержують платню, від незалежних бойовиків до професійних військових", - сказала вона.

Члени робочої групи констатують, що українська сторона не вживає достатніх заходів для того, щоб ці найманці понесли реальну відповідальність за свої незаконні дії на окупованих територіях.

"Ми виявили, що розслідування конкретних злочинів найманства в Україні не було. Деякі бойовики були звинувачені опосередковано у порушенні територіальної цілісності України, незаконному перетині її кордону, участі в діяльності терористичних груп та організацій, у незаконно організованих збройних формуваннях", - додала вона.

Крім того, представники ООН вражені злочинами, пов'язаними з порушенням прав людини на Донбасі.

"Робоча група закликає Уряд України та збройні угруповання дотриматися зобов'язань міжнародного права щодо захисту економічних, політичних, соціальних та культурних прав людини", - наголосила експерт.

"Робоча група рекомендує уряду України скласти план дій та стратегію щодо виявлення участі іноземних найманців у конфлікті в межах Мінських протоколів", - сказала Аріас.

ВідеоГлава МЗС Литви назвав військовий конфлікт на Донбасі штучним

Раніше повідомлялося, що російські військові висловлюють відкрите невдоволення "відрядженнями" на Донбас. За даними розвідки, на офіцерських зборах частини в Кемеровській області було відкрито зазначено, що такі дії військово-політичного керівництва Росії суперечать як міжнародному, так і національному законодавству, де передбачена кримінальна відповідальність для тих, хто віддає і виконує незаконні, злочинні накази.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: