"Останні слова його були: Рома!": очевидці розповіли про загибель двох військових на передовій

"Останні слова його були: Рома!": очевидці розповіли про загибель двох військових на передовій

Життя обох бійців обірвали снайперські кулі.

В районі Мар’їнки ворожий снайпер напередодні спершу поцілив у військового, який укріпляв позиції, а потім підстрелив іще одного з тих, хто намагався евакуювати важко пораненого, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Він обладнував, укрпілював позиції згори – от біля першої колоди. Почули постріл, уже він був поранений", - розповідає  бойовий медик “Вадос” про свого товариша Романа Джерелейка. Боєць займався укріпленням позиції, коли серед вечірньої тиші пролунав єдиний постріл. "Був добрий, файний хлопець! Один з перших рвався в бій!", - згадують побратими про Романа.

Ворожий снайпер поцілив у військового та його побратима, який намагався врятувати пораненого

Ворожий снайпер поцілив у військового та його побратима, який намагався врятувати пораненого

Кров на товстезних стовбурах, якими накрита передова позиція бригади на околиці Мар’їнки – саме 31-річного солдата Джерелейка. "Щойно я прибігла, хлопці кажуть: вхідне тільки, вихідного не було. Поки я його перемотувала, руками намацала, зрозуміла, що там рана є – вихід був", - каже бойовий медик “Альона”. Діяти треба було блискавично, тож командир підрозділу, який із чотирма іншими бійцями мерщій прибігли на допомогу, прийняв рішення – негайно проводити евакуацію із червоної зони. "Підбіг “Бармалейка”, каже: тобі буде важко – ти забирай свою аптечку", - розповідає “Альона”.

Коли четверо побратимів несли ноші із тяжко пораненим Романом, пролунав другий постріл ворожого снайпера. "Він просто повернувся, останні слова його були: Рома! І він на мене впав. Ну, я його зловив на руки. І подхопив “Монах” – Женя, на носилки і продовжилась евакуація “трьохсотого”, - каже військовослужбовець ЗСУ із позивним “Гроза”. “Монах” – це саме той, хто завжди, коли потрібна допомога, під вогнем, прикриває медика підрозділу. Воїн каже, що від вірної загибелі, цього разу “Альону” врятував саме “Бармалей”, коли вихопив у неї ноші з пораненим і змусив повернутися за медичною сумкою. "Він був коло мене! Я навіть не зрозумів того, що він упав", - зізнається “Монах”.

"Виходити збиралася. Я попросила хлопців, щоби вони мене прикрили. Вони прикрили. А після цього, коли я вискочила туди, я вже побачила, що там ще одне тіло лежить – це був Саша Бардалім. Він був смертельно поранений", - каже “Альона”. “Гроза” тримав пораненого Олександра до останнього, але рана була страшною – великокаліберна снайперська куля перебила артерію. Старшина помер за лічені секунди, просто на руках у “Грози”. "Намагалися надати йому першу допомогу. Але прожив він недовго, хвилину-півтори – і помер у мене на руках!" - каже боєць.

Йому сьогодні дуже важко даються слова. Він картає себе, що не вберіг бійця, якому залишилось до закінчення терміну контракту всього 20 днів! Але побратими переконані, що втримати старшину Бардалима в укритті, коли пораненому товаришу потрібна була допомога, “Бармалея” було просто нереально. "Це дуже добра людина була! Завжди що його не попросиш – завжди допомагав мені! Прикро", - каже боєць із псевдо “Вадос”.

На позиціях усюди розвішані попереджувальні таблички про небезпеку блискавичного пострілу ворожих снайперів. "Вони діють дуже підступно. Вони роблять усе мінімально, вони просто спостергіають за нами", - каже військовослужбовець ЗСУ “Джаміль”. Про них, кажуть бійці бригади, на передовій в районі Мар’їнки не було чутно доволі давно, однак напередодні чергового, проголошеного як безтермінове й максималье суворе, перемир’я, профілактичний вогонь майже припинили – саме тому ворог просто знахабнів. Бійцям сьогодні дуже важко, але воїни 24-ї бригади запевняють, що стояли і стоятимуть далі на своїх позиціях та будуть виконувати й режим тиші, але лише до тої миті, коли зі сторони окупантів пролунає перший постріл. "Далі будемо діяти ще пильніше, ще розумніше, розумніше ніж вони! Це я можу сказати точно", - каже “Джаміль”. І відплата за смерть товаришів, запевняють бійці, неодмінно настане.

Кореспондент ТСН Олександр Моторний

Повʼязані теми:

Наступна публікація