Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Останній наступ за командування Наєва. Як військовим вдалось відвоювати нові позиції на Луганщині

Бійці позитивно оцінюють нового командира ООС Сирського і очікують на звільнення нових територій від окупантів.

Чому так раптово змінили командувача Об'єднаних Сил Сергія Наєва на Олександра Сирського - одна з головних інтриг останніх кадрових змін. Незабаром армія матиме нового головнокомандувача, цілі якого збігаються з попередником: припинити війну і повернути окуповані території. За логікою здавалось, що саме новий президент Володимир Зеленський має формувати свій воєнний кабінет задля довіри і кращої злагодженості дій.

Попри кадрові перестановки у Луганській області поблизу Калинового воєнні пішли у наступ, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

"Тільки вперед, ви бачите, який я заряджений, адреналін в крові, мені тільки вперед!", - сказав під час запеклого бою боєць-кулеметник.

Майже тисячу метрів своєї землі звільнив від "руського міра" батальйон “Донбас-Україна”. Командир називає це не наступом, а покращенням тактичного розташування, адже тепер на противника можна дивитися згори. "Cьогодні ми маємо перевагу у 59 метрів, а це 27-поверховий будинок. Тепер противнику доведеться змінювати всю свою систему вогню", - сказав командир В'ячеслав Власенко.

Будинки на околиці села Калинове зайняті бойовиками. Вони обстрілювали українців з території населеного пункту, але одного травневого ранку тут на них чекав сюрприз: за одну ніч лісосмуга перетворилася на укріплений район Об'єднаних сил. "Група була невелика - чотири людини. За ніч ми викопали траншеї, щоб не повзати, а на напівчетвереньках переходити", - пояснив офіцер батальйону Валерій.

Противник спробував повернути ці позиції і вдарив із гаубиць, але відповідь не забарилася. Тому тривав бій за хутір, у напрямку якого напередодні просунулись українські бійці. Бій був схожий на шахову партію. Українські розвідники заздалегідь вирахували що і де стоїть у ворога від кулеметів до танків. Залишається тільки зробити вдалий хід. Ноу-хау бійців батальйону “Донбас-Україна” - протитанкова ракета на дереві. Такого на цій війні кореспондент ТСН.Тиждень Андрій Цаплієнко ще не бачив. Стрілець, немов Тарзан, криється у густій кроні й звідти б'є по ворогу.

Прохід до Калинового - остання ділянка з тих 26 квадратних кілометрів, які Об'єднаним силам вдалося зайняти під командуванням Сергія Наєва. "Завдання - повністю звільнити прямо зараз силовим способом не стоїть, адже держава визначила, що основний шлях здобуття нашої перемоги - політико-дипломатичний. Щодо звільнення - не стояло завдання обов’язково щось звільнити. Стояло завдання покращення тактичного положення, тобто здобути перевагу над ворогом", - сказав Наєв в інтерв’ю ТСН.Тиждень.

Проте головним своїм успіхом Наєв вважає не збільшення території, а зменшення втрат. Генерал рахує людей, а не кілометри: "Я вважаю особистим досягненням, що привчив колег цінувати кожне життя. Головне - виконати задачу при нульових втратах. Те, чого мені не вдалося цілком виконати - зниження втрат хоч і відбулося, але не настільки, наскільки я ставив собі за мету".

Наєв залишив Донбас. Він називає це плановою ротацією, термін якої сплив ще в березні. Втім, для фронтових журналістів заміна стала несподіваною. Системна співпраця з медіа – одна з сильних сторін Сергія Наєва. Чи сприйме і його наступник журналістів як союзників, говорити зарано. Олександр Сирський не вельми публічна особа, проте має репутацію досвідченого штабіста-практика. "Це бойовий генерал, і я не сумніваюся. Я вже говорив з новим командувачем генералом Сирським і отримав його підтримку і розуміння", - повідомив Власенко.

Новий командувач – не зовсім новий. У 2016-му генерал-лейтенант Сирський очолював Об'єднаний оперативний штаб, який координує дії різних силовиків на Донбасі. 2017-го вже керував усією війною у ранзі командувача АТО. "Я Сирського пам'ятаю за 2017 роком. Не особливо забороняв і стріляти, і виконувати завдання складні", - зазначив офіцер батальйону "Донбас-Україна".

А доти новий очільник Об'єднаних Сил брав участь у боях навколо Дебальцевого.

Бійці, які просунулись до Калинового, чекають, що на цих рубежах новий командувач не зупиниться. "Легко. Хай техніку дає і погнали. Я не хочу, щоб я пішов звідси, а потім до мене додому прийшов дядько із Улан-Уде з балалайкою", - сказав боєць Олексій.

Від нових відвойованих позицій до лінії, яка була позначена в Мінську, ще близько чотирьох кілометрів.

Андрій Цаплієнко

ВідеоЗСУ впритул підійшли до околиць населеного пункту, зайнятого бойовиками "ЛНР"

Незабаром армія матиме нового головнокомандувача. Цілі його збігаються з попередником: припинити війну, повернути окуповані території. Чому ж досвідчений управлінець Порошенко раптово змінив очільника ООС, чого чекати армії і країні від заміни генерал-лейтенанта Наєва на генерал-лейтенанта Сирського – далі в сюжеті.    

ЗСУ впритул підійшли до околиць населеного пункту, зайнятого бойовиками "ЛНР"

Залиште свій коментар

Вибір редакції