Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Останній із запланованих етапів розведення відбувся: українці відійшли з позицій біля Богданівки

За цим спостерігали працівники ОБСЄ і журналісти, що відбулося по той бік фронту – невідомо.

Розведення військ почалося опівднівід села Богданівка з боку українських силовиків та від Петрівського з боку бойовиків. На цій ділянці передової, за даними штабу, тиждень не було обстрілів, але на інших ділянках війна триває – за добу маємо одного пораненого бійця і факти, коли ворог стріляв забороненим калібром, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Сила-силенна білих броньовиків ОБСЄ, дуже багато преси та безпілотники, що спокійно нарізають кола просто над головою – так спостерігали за процесом початку відходу сторін з передових позицій на лінії розмежування. Він мав початися з пуску командиром батальйону сигнальної білої ракети. Вона злетіла о 12:01 та сповіщала про готовність українських підрозділів до розведення. Синхронної відповіді од окупантів у небі жоден із журналістів на власні очі не побачив, однак розвідка запевнила, що ракети запускалися – просто з огляду на погоду їх не було помітно.

Відео Відійшли на кілометр: на ділянці Богданівка - Петрівське відбулось розведення сил

У цій зоні передової, за даними штабу, тиждень не було обстрілів. На інших ділянках війна триває. За добу маємо одного пораненого бійця і факти, коли ворог стріляв забороненим калібром. Під час розведення на передовій сталося непорозуміння. Через туман білої і зеленої ракет, що мали запустити бойовики, видно не було.   

Відійшли на кілометр: на ділянці Богданівка - Петрівське відбулось розведення сил

Командир бригади каже, що особисто виходив на самий "нуль" і спостерігав білий сигнал з окупованої частини. "Спостерігачі бригади доповідають, що була біла ракета, я білу ракету також бачив, коли командир батальйону пересувався для запуску з нашої сторони. Вони запустили трохи раніше", - пояснив Євген Коростелевський. О 12:15 у затягнуте хмарами небо стартує друга, зелена ракета, сповіщаючи про початок руху від передової в тил на один кілометр.

Фотогалерея Як відбувається розведення військ на Донбасі. В штабі ООС розкрили подробиці (4 фото)

За лічені хвилини, на обрії здіймається кіптява – це їдуть полем БМП і вантажівки. Ділянка № 3 – це фактично поле, тож на відміну від попередніх люди й Богданівка залишатимуться й надалі під захистом ЗСУ. Кожну одиницю техніки ретельно оглядають та записують номери та особливі прикмети міжнародні контролери за процесом. Чи триває те саме дзеркально по інший бік од лінії фронту – комбриг зізнається, що має надію. "Зараз я не можу сказати, в мене немає зв’язку. Дійду до командира, який відповідає за це – дасть інформацію", - розповів офіцер.

Жодних переконливих доказів того, що окупанти дзеркально відходять, тої миті не мав ніхто. Натомість заступник командувача ООС у тому був упевнений, бо це сталося в Золотому та Катеринівці. Військовослужбовці, що нині відійшли, виїхали не в чисте поле – генерали кажуть, що так уже відводили підрозділи у 2016-му, під час першої спроби розведення. А тепер якісно підготувати для оборони колишні шанці дозволила ще й незвично тепла й суха, як для листопада, погода. "Все підготовлено було завчасно: окопи, бліндажі, місця для відпочинку", - каже заступник командувача ООС Богдан Бондар.

Журналістам довелось втішитись самими словами офіцера, бо побачити на власні очі, як облаштовані нові позиції, не вийшло – нібито через велику кількість преси. Проте генерал запевняє, що за будь-яких обставин розведення – то не панацея. "Розведення – це тільки невеличка частина, яка потрібна бути виконана! А саме головне – це припинення обстрілів", - каже Богдан Бондар. Про нові, потенційні ділянки відходу наразі не йдеться. "Станом на тепер інші ділянки в Мінському форматі і в Нормандському – не обговорювалися", - заявив заступник командувача ООС.

Кореспондент ТСН Олександр Моторний

Залиште свій коментар

Вибір редакції