Отаман "Терец": контррозвідка викрила росіянина, який був "комендантом" окупованого Краматорська та захоплював українські церкви в Криму

Наразі він очолює Кримську окружну козачу спільноту на анексованому півострові.

Контррозвідка СБУ спільно з ТСН.ua розповідає громадськості про російських військових, які беруть участь у бойових діях на боці "Л/ДНР".

Цього разу йдеться про росіянина Вадима Іловченка, який був членом терористичного загону Гіркіна та навіть був призначений ним "комендантом" окупованого Краматорська.

бойовик Іловченко
ТСН.ua

Свого часу він був правою рукою відомого терориста Ігоря Стрєлкова-Гіркіна, який брав безпосередню участь у захопленні Слов’янська у квітні 2014 року. Іловченко народився у Сімферополі 1971 року, а наразі є отаманом Кримської окружної козачої спільноти. У терористичному загоні Гіркіна  використовував позивний "Терец".

На початку 90-х майбутній "отаман" залучився до бандитської діяльності дуже охоче. Він увійшов до організованого злочинного угруповання, яке  діяло під вивіскою ЗАТ "Аспект". Цю "комерційну структуру" очолював В.Храмов. До того він разом із братом очолював у м.Єсентуки (РФ) одне з ОЗУ. Однак після чергового "пєрєдєлу" вони були вимушені тікати з Росії. За деякими свідченнями, брати Храмови мали тісні зв’язки з представниками ФСБ РФ. Саме товариші з Луб’янки і надали їм "зелений коридор" для виїзду за межі РФ (одному – до США, а іншому – до Криму).

За роки існування бандитське угруповання у незаконний спосіб заволоділо Центральним автовокзалом Сімферополя, санаторіями "Іскра" (м.Євпаторія) та "Горне сонце" (м.Алупка).  Іловченко очолював т.зв. "силовий блок", на рахунку якого численні підпали, крадіжки, вчинення актів вандалізму на мусульманських кладовищах. Відпрацювання бійцівських навичок підопічними "Терця" здійснювалось шляхом жорстокого побиття мирних мешканців (нагайками, битками, залізними прутами). За свідченнями колег із "Аспекту", він був справжнім "відморозком без гальм". Неадекватності "Терця" побоювалися навіть керівники храмівської "корпорації".

У цей час у Іловченка виявляється потяг до козаччини – його підлеглі використовували зовнішню атрибутику та екіпірування козаків для маскування рейдерських виїздів. Так поступово у особі В.Іловченко народжується отаман псевдокозацької сотні "Соболь". Незважаючи на заслужену репутацію кримінального злочинця,  Іловченко зі своїми підручними приєднується до діяльності козацьких угрупувань, які під керівництвом російських спецслужб відіграли не останню роль у підготовці та реалізації плану Кремля у анексії АР Крим.

бойовик Іловченко
ТСН.ua

У січні 2014 року Іловченко створив загін козачої самооборони, який у лютому увійшов до козачого об’єднання –  т.зв. "Кримського фронту". Напередодні та під час "референдуму" козаки займалися силовим захопленням та допитами проукраїнськи налаштованого населення півострова. Ще відтоді Іловченко був особисто знайомий з Гіркіним-Стрєлковим. Після захоплення Криму Росією Іловченко у складі "Терської вовчої сотні" рушив за Гіркіним на Донбас, де очолив розвідувальну роту загону Стрєлкова.

За наявними даними, Іловченко був одним з організаторів захоплення у полон у квітні 2014 року групи спостерігачів ОБСЄ у Слов’янську. Бойовики із "Вовчої сотні" також брали участь у обстрілах Донецького аеропорту, захопленні Краматорська (у т.ч. штурму будівель МВС та СБ України), Ізвариного, Слов’янська, Горлівки. Сам Іловченко протягом декількох місяців окупації Краматорська виконував обов’язки "коменданта" міста під вигаданим ім’ям – Іловайський Вадим Євгенович. Члени підконтрольного йому НЗФ відрізнялись особливою жорстокістю.

Після повернення до Криму "Терец" продовжив свою кар’єру у козачих організаціях окупованого півострова, які тісно взаємодіють  з православною церквою Криму. Тісні контакти козацтва та церкви у Криму російські спецслужби вибудовували вже давно. Ще у 2012 році Українська православна церква Московського патріархату створила координаційну раду, яка відповідала за "пастирське окормлення"  козачого руху на території Криму. Іловченку у вказаному органі було відведена роль глави відділу духовно-патріотичної освіти молоді та спорту.  

Після окупації Росією Криму російський отець РПЦ Лазар отримав "благословення" Синоду УПЦ МП на перереєстрацію церковних громад окупованого півострова. До вказаного процесу, який супроводжувався силовим захопленням храмів Української православної церкви Київського патріархату, активно залучались підлеглі Іловченка. Відомо, що під час "візиту" до церкви Пресвятої Богородиці козаки жорстоко побили вірян, серед яких були вагітна жінка та хвора на церебральний параліч донька настоятеля храму.

бойовик Іловченко
ТСН.ua

На сьогодні "Терец" як глава Кримської окружної козачої спільноти (КОКС) продовжує активно опікуватися молодим поколінням і підтримує імідж "ідейного натхненника нового покоління козаків та козачат". За його ініціативи на базі загальноосвітніх шкіл функціонує низка козацьких класів, діють дитячі спортивно-трудові табори, організовуються спортивно-туристичні козачі ігри. Під егідою КОКС діє 10 кадетських клубів, до яких входить близько 800 дітей.

Контррозвідка СБУ плашка

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів