Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Ой, там хр*новастєнько": житель Верхньоторецького побував на окупованій території

Місцеві жителі кажуть, що на українській території їм дихається легше.

П'ять вирв від важкого калібру прикрашають поле на Луганщині біля недіючого пункту пропуску "Золоте". Позиції військових звідси далеко, хати місцевих теж, тому навіщо бойовики вирішили переорати поле – українські бійці не розуміють, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Може бути, це пов’язано з тим, що в деяких підрозділах на тому боці відбувається ротація, і ось таким способом вони позначають себе", - припускає військовослужбовець Северин.

ВідеоРосійсько-окупаційні війська провокують українських військових стрілецьким вогнем

Без втрат, серед українських військових, але і без жодного натяку на тишу. Такий стан уже кілька діб зберігається на фронті. Російські окупанти, не було дня, аби не провокували українських армійців на передовій. Переважно стрілецьким вогнем, але на окремих ділянках лунають і вибухи важких снарядів. 

Російсько-окупаційні війська провокують українських військових стрілецьким вогнем

На сусідній Донеччині забороненим Мінськом калібром бойовики не б'ють, але не лінуються провокувати дозволеним. "Тут вони підходять до балки, починають закидати ВОГом і РПГ, можуть пульнути з автомата, кулемета", - розповідає боєць Олександр.

На провокації хлопці намагаються не реагувати, принаймні доти, поки вони не стають зовсім зухвалими. "Ближче підійдуть – будемо лякати", - пояснюють вони. Тактика у бійців проста: спостерігати і аналізувати дії ворога. "Поки спостерігаємо, засікаємо звідки, що, куди. Буде час – покажемо їм", - каже Олексій.

Фотогалерея Арсенал затриманого в Харкові бойовика з ОРДЛО (3 фото)

Окрім позицій, війна тут і в найближчому селі – Верхньоторецькому. Просто посередині населеного пункту проходить лінія розмежування. Там діє свій невеличкий прохідний пункт, за 600 метрів від нього, за рогом, починається зовсім інше життя – з російським рублем і з цінами щонайменше вдвічі вищими, ніж в Україні. Бійці перевіряють документи і вміст сумок, пускають лише людей з місцевою реєстрацією. Підозрілих завертають, тож певні, що бойовики сюди не потрапляють. "Видно, як чоловік на тебе дивиться, які повадки. Все одно він смикатися буде, по ньому видно", - каже Сергій.

Більшість тих, хто ходить на окуповану територію, з українськими журналістами розмовляти не хочуть, а от пан Петро каже, що він нічого не боїться, тож розповідає, як є. "Ой, там хр*новастєнько. Там і роботи нема, і товари набагато дорожчі, плюс "новоросію" включили росіяни – оце найстрашніше", - каже він. Багато-хто готовий розповісти ще більше, але не на камеру, бо бояться репресій від окупантів. Проте кілька людей зізналися, що на  українському боці Донбасу їм дихати легше.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Залиште свій коментар

Вибір редакції