Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
П’яті роковини катастрофи ІЛ-76 у Луганську: злочинців із РФ досі не покарано

Українці згадали про жертв трагедії.

Україна вшановує пам'ять 49 загиблих військовослужбовців у катастрофі під Луганськом. П’ять років тому ІЛ-76 із десантниками заходив на посадку, коли в нього влучила російська ракета, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

49 залпів, 49 набатів, 49 прізвищ загиблих – пам'ять бійців вшановували президент і найвище військове керівницво. 14 червня диверсанти із ЗРК влучили у військово-транспортний літак, яких мчить на поміч захисникам луганського аеропорту – загинули всі, хто був на облавку. "Голова варе, а серце не визнає – так і в нас вийшло. Він передзвонив: мам, я в Дніпропетровську, в аеропорту. Будемо летіти, куди – не знаю, як зможу – подзвоню. Все", - каже мама загиблого героя.

Відео49 життів забрала авіакатастрофа ІЛ 76 під Луганськом п’ять років тому

Рівно 5 років тому військовий літак заходив на посадку на летовище, коли його підбили бойовики самопроголошеної "ЛНР". Загинули всі, хто був на облавку - сорок десантників та дев’ятеро членів екіпажу. Винним у трагедії суд визнав генерала Віктора Назарова, який на той момент керував оперативним штабом АТО. Саме він дозволив польот, хоч і знав про можливий теракт.    

49 життів забрала авіакатастрофа ІЛ 76 під Луганськом п’ять років тому

Для родичів усі п’ять років – день пам'яті щодня. "Нема такої хвилини, такого дня, щоб ми не згадували за нього. Завжди думаємо, кожного дня", - зізнаються вони. Рідні ходять на всі заходи, а також на суди, котрі тривають уже четвертий рік, і щоразу на емоційному надриві. На лаві підсудних – колишній керівник штабу АТО генерал-майор Віктор Назаров. Прокуратура інкримінувала йому службову недбалість – начебто саме він не вжив заходів, знаючи про наміри бойовиків. Рішення суду – сім років за ґратами. Назаров не погоджується: "На моє переконання, що три ті самі літаки напрередодні здійснили успішно посадку, до цього було ще 15 успішних рейсів, вимоги були виконані, тому закиди щодо мене не обґрунтовані".

Генералу вдалось оскаржити вирок і вдруге домогтися повторної експертизи. Він переконує, що розуміє почуття родичів, але не погоджується зі зміщенням акцентів – лише нещодавно запорізький апеляційний суд визнав збиття літака актом агресії Росії, але щодо дій бойовиків вироків немає. "Суспільний резонанс – він тисне і на суд, і на прокуратуру. Але, на моє велике переконання, я думаю, таку позицію багато правників поділяє, тут юриспруденції, на жаль нема, тут, на жаль, більше суспільно-політичниих речей", - каже він. На захист Назарова стало багато командирів, бо їх дивує, що безпосередні винуватці збиття літака до кримінальної відовідальності навіть умовно не притягнуті. До того ж, часто цивільні суди не в змозі об'єктивно врахувати військову ситуацію та зробити правильні висновки. А вироки, подібні до винесеного, лише негативно впливають на морально-психологічний стан командирів і їхні рішення, котрі необхідно швидко ухвалювати в умовах бойових дій.

Служба безпеки України назвала винних і по той бік фронту – в Росії. Це командир 58-ї армії генерал Нєфьодов, який віддав наказ на знищення літака, та члени приватної військової кампанії "Вагнер", які були виконавцями. Всім уже висунуто підозру про вчинення злочинів. Під вечір у Дніпрі родичі загиблих зібралися на панахиду за всіма загиблими в цій катастрофі.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції