Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Паспортизація ОРДЛО: чим вона загрожує

Експерти припускають, що таких громадян буде не багато.

Власне рішення про паспортизацію українських мешканців окупованого Донбасу Володимир Путін назвав гуманітарною місією. На такий хід Кремль йде не вперше, бо раніше вже була окупована Абхазія, Південна Осетія та Придністров'я. Утім, навряд чи Кремль видасть усім українцям з окупованих територій паспорти, йдеться у ТСН.19:30.

Ймовірно громадян, які отримають паспорт Росії, у реальності буде не багато. Адже окупаційна паспортизація в Україні має свої особливості. В Придністров'ї, наприклад, проживає 400 тисяч людей. В Абхазії – 250 тисяч. В Південній Осетії – узагалі близько 50. На Донбасі до окупації було майже 3 мільйони. Тому роздати усім червоні паспорти агресор навряд чи захоче.

ВідеоЧим загрожує Україні російська паспортизація на Донбасі - думки експертів

Гуманітарною місією називає Путін власне рішення про паспортизацію українських мешканців окупованого Донбасу. Та на такий хід Росія йде не вперше. Раніше вже була окупована Абхазія, Південна Осетія та Придністров'я.   Чим це загрожує Україні - думки екпертів у сюжеті.

Чим загрожує Україні російська паспортизація на Донбасі - думки експертів

"Росія видасть близько 100 тисяч паспортів, не 500 тисяч. Причому подасть це, які ніби вони роздали близько мільйона", - вважає політичний експерт Богдан Петренко.

Різні країни, але тактика така ж сама, так описує дії РФ біженець із Сухумі Гоча Дадивадзе. На початку 1990 років брав участь у грузинсько-абхазській війні, а тому добре пам'ятає політику Росії, яка роздавала абхазцям свої паспорти.

Свої паспорти росіяни так само згодом роздавали і в Придністров'ї, і Південній Осетії. Тепер на окупованих територіях Донбасу Росія так само пообіцяла паспортизацію за спрощеною процедурою. "Це викликало якусь негативну реакцію. Це дивно. Паспорти видає Угорщина, Румунія. У мене виникає питання, а чим ж росіяни, які проживають на Україні, гірше угорців і румун?", - так із насмішкою глава Кремля Путін коментує свій вчинок.

Експерти не сумніваються, що сусід насправді просто захотів вчергове загострити конфлікт і натиснути на українську владу. «Росія спалює мости з новим президентом», - впевнений журналіст та блогер Денис Казанський.

За його словами, росіяни не знають, чого чекати від Зеленського чи його команди. Тому, припускає, хочуть спровокувати їх до помилки чи поступок. Однак Казанський сумнівається, що така тактика спрацює. Адже агресивними діями Росія  поставила крапку у Мінському процесі та показала, що є на Донбасі.

Такі шоу потрібні, щоб заспокоїти ситуацію всередині окупованих територій. Адже активних бойових дій там немає. Лякати Україною стає дедалі важче, та й рівень життя в ОРДЛО погіршується. "Вони не отримали визнання Росії, не отримали її підтримку. До сьогодні склалася така ситуація, що люди негативно ставляться як до України, бо та не звільнила їх свого часу, так і до Росії, тому що та фактично не визнала їх російськими регіонами", - каже він.

Все, що насправді отримають окуповані території від паспортизації – це вимивання робочих рук. Натомість поліпшувати комфорт пенсіонерам, соціально незахищеним, безробітним, членам збройних формувань росіяни не будуть. Надто дорого їх утримувати. "Буде відтік населення.Територія спустіє", - певен Денис Казанський.

Як Росія уміє спустошувати окуповані території, де роздавала паспорти – весь світ побачив на прикладі Абхазії, яка із курортної перлини перетворилася на пустку. І Південної Осетії - де 5 частина усього населення нині – це російські військові.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції