Переговори ТКГ щодо Донбасу: що обговорювали під час чергового засідання та про що домовилися

Переговори ТКГ щодо Донбасу: що обговорювали під час чергового засідання та про що домовилися

Фото: УНІАН

Українська делегація продовжує зосереджувати зусилля на реалізації низки заходів.

Головною умовою успішного процесу мирного врегулювання конфлікту на Донбасі є виконання Російською Федерацією спільних рішень, ухвалених в рамках роботи нормандського та мінського форматів.

Про це заявив глава української делегації для участі у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук за результатами чергового засідання ТКГ, що відбулося у середу, 3 березня, на рівні глав делегацій у режимі відеоконференції. Про це повідомляється на сторінці української делегація для участі у ТКГ у Facebook.

Кравчук розпочав засідання з протесту проти оприлюдненого бойовиками повідомлення про "...отримання дозволу на ведення попереджувального вогню для придушення вогневих точок противника" та фактів порушення режиму припинення вогню з боку російської сторони.

"Позиція глави української делегації: ми розцінюємо цю заяву та такі дії як загрозу одностороннього виходу російської сторони з режиму припинення вогню та загрозу зриву виконання Мінських домовленостей", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, решта консультацій відбулися в робочому режимі.

Українська делегація продовжує зосереджувати зусилля на реалізації заходів:

  • збереження режиму припинення вогню;
  • безперешкодний доступ МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб;
  • звільнення утримуваних осіб;
  • розблокування російською стороною роботи КПВВ;
  • забезпечення вільного та безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України;
  • допуск представників МАГАТЕ на окуповані території для забезпечення проведення інспекції ядерних об’єктів на тимчасово окупованих територіях.

Також повідомляється, що Кравчук ще раз нагадав, що будь-які консультації мають сенс лише у випадку, якщо вони матимуть "дієвий практичний сенс та будуть відбуватися в суворій відповідності до ухвалених раніше угод".

"Тверда позиція української делегації: основою врегулювання є чітке виконання спільних рішень, уъвалених в рамках роботи обох форматів і ТКГ, які містять у собі необхідні механізми і для встановлення всеосяжного режиму припинення вогню, і для врегулювання гуманітарної та економічної ситуації на окупованих територіях, які в подальшому стали основою для реалізації політичної частини угод", - йдеться у повідомленні.

Також українська сторона продовжує наполягати на необхідності досягнути домовленості в рамках ТКГ щодо направлення інспекторів МАГАТЕ на тимчасово окуповані території.

"Сторонам вдалося попередньо домовитися про створення робочої групи з моніторингу екологічної ситуації в районі конфлікту, до якої мають увійти міжнародні експерти та профільні представники ТКГ (з економічної підгрупи)", - розповіли в українській делегації.

Наступне засідання ТКГ заплановане на 17 березня.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Кравчук з`являвся в російських телеефірах, щоб донести позицію України щодо Донбасу

Кравчук з`являвся в російських телеефірах, щоб донести позицію України щодо Донбасу

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
835
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація