Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Переговори у Мінську: Росія не погоджується з пропозиціями України щодо встановлення миру на Донбасі

У столиці Білорусі відбулися чергові переговори Контактної групи.

Представники Росії у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі не погодилися на пропозиції української сторони щодо встановлення повноцінного миру у зоні конфлікту.

Про це повідомила речниця представника України у Контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер за підсумками переговорів, які відбулися у Мінську 13 червня.

За її словами, йдеться про припинення вогню, відведення важкого озброєння і створення вільної від нього ділянки у районі населених пунктів Кальміуське, Кумачово, Новоазовськ та Саханка.

Також українська сторона пропонувала надати всебічний і безперешкодний доступ спостерігачам ОБСЄ до всієї окупованої території Донбасу, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.

Окрім того, представники України у Контактній групі наполягали на дотриманні лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року

"Всі ці питання були внесені українською стороною як пропозиції задля настання сталого та справжнього режиму тиші. Однак вони категорично не були сприйняті в першу чергу російською стороною", - зазначила Оліфер.

Виконання безпекового блоку питань Мінських угод - беззаперечний шлях для встановлення повноцінного та всеосяжного...

Опубліковано Даркою Олифер 13 червня 2018 р.

Нагадаємо, 11 червня відбулися переговори міністрів закордонних справ "нормандської четвірки" - Німеччини, Франції, України та Росії. Говорили про миротворців ООН для Сходу України та звільнення заручників. Західні партнери вимагали "реанімувати Мінський процес".

Зустріч міністрів тривала понад чотири години – це значно довше від запланованого. Після переговорів за круглим столом розмова продовжилася за спільною вечерею. Утім домовитися, на яких умовах відправляти миротворців на окуповані території Донбасу, так і не вдалося. Позиції України і Росії в цьому питанні навіть після тривалих перемовин у Берліні відрізняються кардинально. 

ВідеоНа переговорах у Нормандському форматі обговорили звільнення заручників

Зустріч міністрів МЗС Німеччини, Франції, України та РФ тривала понад 4 години – це значно довше запланованого. Після переговорів за круглим столом розмова продовжилася за спільною вечерею. Усі сторони домовилися про тривалий режим тиші, відведення важкої зброї, розведення військ, розмінування в регіоні і про захист спостерігачів ОБСЄ. Питання миротворців далі обговорюватимуть.

На переговорах у Нормандському форматі обговорили звільнення заручників

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції