Перемир'я і можливе зняття економічної блокади. Про що говорили на переговорах щодо Донбасу в Мінську

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сторони домовилися про чергове перемир'я, яке має стартувати від 10 червня.

Сьогодні, 5 червня, після півторамісячної перерви в Мінську відбулися чергові переговори щодо ситуації на українському Донбасі. Вони тривали понад чотири години.

Сторони, зокрема, домовилися про перемир'я. Розпочатися воно повинне від 10 червня – зі Станиці Луганської. А до 19 червня сторони підготують механізми щодо перемир'я на решті лінії фронту. Про це після переговорів у Мінську розповів голова української делегації, екс-президент Леонід Кучма, передає "Радіо Свобода".

"Тон дискусії був зовсім інший, ніж досі. Це мене радує. Ми приїхали з дорожньою картою від президента України. Це насамперед. Президент, дійсно, хоче, щоб був мир у тому регіоні. З відповідним наказом я сюди приїхав і на засіданні ТКГ висловив ті побажання, які я почув від президента, і які я знаю добре сам. Усі почули, що українська сторона хоче вирішувати ці проблеми", – сказав Кучма.

Він наголосив, що всі учасники засідання ТКГ "хотіли знайти рішення. А проблеми старі, тільки за цей час вони стали більш болісними".

Серед цих проблем - припинення вогню та обмін полоненими. Також обговорювали долю полонених моряків.

"Що стосується обміну військовополонених або незаконно утримуваних - я не можу сказати, що завтра буде принципове рішення, але я чітко знаю, що питання, скільки на скільки і так далі, почнуть вирішуватися", - запевнив Кучма.

"Уперше засідання пройшло конструктивно. Хочу підкреслити, що вперше всі засідання робочих груп пройшли в такому конструктивному руслі", - резюмував Кучма, якого цитує ВВС.

Раніше повідомлялося, що представник Росії у контактній групі Борис Гризлов підтвердив, що сторони домовилися про нову угоду щодо припинення вогню. Цей документ мають підписати на наступній зустрічі, що запланована на 19 червня.

Гризлов також додав, що економічній підгрупі ТКГ доручили обговорити відновлення економічних зв'язків у випадку ухвалення Києвом рішення про зняття економічної блокади Донбасу.

"У цьому питанні Донецьк та Луганськ запропонували конкретні ініціативи. Сподіваємося, що прямий діалог Донецька, Луганська та Києва дозволить знайти взаємоухвалені рішення в рамках роботи економічної підгрупи", - цитує представника Росії "Інтерфакс".

Із пропозицією зняття економічної блокади з окупованого Донбасу виступив Кучма. Це питання детально обговорять на наступному засіданні ТКГ.

"Пропозиція надійшла від пана Кучми, і це підтримали учасники з ОРЛО і ОРДО. Це буде на розгляді в економічній підгрупі наступного разу", - сказав спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Зайдік, який переконаний, що зняття блокади могло б стати "великим проривом".

Зайдік нагадав, що впровадження проти окупованого Донбасу блокади навесні 2017 року стало причиною, яка сприяла "розриву сторін".

Кучма також висловив сподівання, що за результатами сьогоднішньої зустрічі ТКГ стануться зрушення у вирішенні проблеми водопостачання на окупованому Донбасі.

"Ми домовилися працювати з Кабінетом міністрів. Попередньо досягли згоди, що завтра повинна відбутися нарада у віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, де мають бути розглянуті економічні проблеми, які сьогодні обговорювалися", – зазначив Кучма.

Нагадаємо, до Тристоронньої контактної групи повернувся екс-президент України Леонід Кучма. Також у її складі - колишня уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська. Вона очолює гуманітарну підгрупу – замість першої заступниці голови Верховної Ради Ірини Геращенко.

ВідеоУ Мінську після тривалої паузи знову збереться засідання тристоронньої контактної групи

Українську делегацію знову очолює Леонід Кучма, а гуманітарну підгрупу колишня уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

У Мінську після тривалої паузи знову збереться засідання тристоронньої контактної групи

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції