Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Переселенці з Пісків подали до суду на Росію та Україну через зруйновані війною будинки

Переселенці з Пісків подали до суду на Росію та Україну через зруйновані війною будинки

Люди не знають, як іще їм отримати компенсації за втрату майна.

Жителі Широкиного та Пісків не можуть отримати підтвердження руйнування власних будинків, бо їхні селища закриті для цивільних. А без належним чином оформлених документів вони не можуть розраховувати на успіх у боротьбі за свої права, хоч і лишилися без даху на головою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Допомогти людям вирішили військові журналісти, котрі зібрали адреси будинків і пішли робити світлини, котрі могли б використати в якості доказів вимушені переселенці. У своєму домі родина Смальохів не була від початку війни – все, що лишилося від будинку Наталя та онук Ілля бачили тільки на фото. "Це будинок, ворота будував особисто чоловік", - каже переселенка з Пісків.

Відео Власники обгорілих будинків у Пісках не можуть отримати допомогу за зруйноване житло

Уже котрий рік люди живуть, хто в знайомих, хто за останні гроші винаймає квартири без жодного розуміння, як жити далі. Два міста, де нині тривають бої - це Широкине і Піски, вони закриті для цивільних. А отже, навіть підтвердити руйнування своїх осель власники не можуть.

Власники обгорілих будинків у Пісках не можуть отримати допомогу за зруйноване житло

Уже четвертий рік родина Прокопенків тулиться в маленькій квартирі в Запоріжжі, в рідному селі у них лишилися будинок і машина. Спочатку люди сподівалися на швидке завершення війни, далі – що держава про них подбає, насамкінець багато жителів Пісків перестали чекати допомоги та почали звертатись у суди, аби їх визнали потерпілими від збройного конфлікту. "Держава коли про нас почне турбуватися – невідомо. А життя минає, здоров’я також", - пояснюють вони.

Позови подають і на Росію, як агресора, і на Україну, яка не змогла захистити оселі та майно своїх громадян. Уже третій рік жителі Пісків намагаються зустрітися з очільником регіону, аби запитати його, як і де їм жити, однак зустрічі так і не відбулося. Тож до військово-цивільної адміністрації Пісків звернулися журналісти, аби зібрати інформацію про зруйноване майно та офіційно її оформити, адже для отримання статусу потерпілих жителям необхідний акт огляду від ДСНС.

Допомога виявилася не з легких: до руїн доводилося підкрадатися під звуки автоматних черг, а територія навколо могла містити вибухівку. Сфотографувати вдалося лише кілька об’єктів, решта знаходяться у сірій зоні – до них дістатися неможливо. "Там працюють снайпери. Якщо людина з’являється – одразу відкривають вогонь", - пояснили військові. Як бути людям, чиї будинки лишилися саме там, запитання відкрите. Та навіть якщо люди отримають усі документи, з новим законом про реінтеграцію Донбасу вся відповідальність за руйнування покладається на Росію. А в те, що РФ швидко визнає свою провину та зголоситься компенсувати заподіяні збитки, не вірить ніхто.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції