Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Переселенцям із ОРДЛО відмовляють у матеріальній підтримці через проживання на дачах

Далеко не всі чиновники йдуть назустріч людям і видають необхідні документи.

Переселенці, які мешкають на своїх літніх дачах у Станиці Луганській поблизу лінії розмежування, не можуть отримати компенсацій за утримання житла. Їм відмовляють через відсутність технічної документації, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Влітку там проживають близько шести тисяч людей, на зиму лишається десь 800. Анатолій Малейник має два будинки – літній і зимовий. На дачу він переїхав з Луганська ще 2014 року, облаштував її, як міг. Переселенець адресної допомоги, якою компенсують витрати на утримання житла, не отримує. "Чомусь це кваліфікували, як непридатне для житла", - дивується він.

ВідеоПереселенці, які живуть на дачах на Луганщині, не можуть отримати компенсацій за утримання житла

Переселенці, які живуть в своїх літніх дачах на Луганщині, не можуть отримати компенсацій за утримання житла. Їм відмовляють, бо немає технічної документації. При тому, що у при подібній ситуації у Красногорівці люди таку компенсацію отримують. Так само гроші отримують ті, хто, приміром, знімає чуже житло. ТСН бачила, як пристосувались до життя місцеві.

Переселенці, які живуть на дачах на Луганщині, не можуть отримати компенсацій за утримання житла

Для отримання допомоги у Станиці Луганській влада вимагає технічну документацію, юристи ж дивуються, що жодним законом це не передбачено. Люди платять за світло, газ – отже, мають право на компенсацію. "За законодавством, технічна документація ні до чого. Переселенці мають право на адресну допомогу", - каже координатор штабу "Проліски" Катерина Артемова. Людмила Ковель не витримала відмов і назбирала 2,2 тисячі гривень для виготовлення необхідних паперів. "Півроку, мабуть, довелося збирати ці гроші", - зізнається вона.

У Красногорівці зареєструватися виявилось можливим. "Соціальні служби не розглядали – дачний будиночок, не дачний. Є, де проживати – все, розглядається", - розповіла спеціаліст з соціального супроводження гуманітарної місії "Проліски" Марина Гавяда. Голова дачного кооперативу заохочувала переселенців боротися за свої права, бо документи були не в усіх. "Я видавала довідки, що дачні будиночки придатні для проживання. Є буржуйка – придатен", - розповіла вона. Жінка сама переїхала на дачу з околиці Красногорівки – колись мріяла віддати доньці квартиру і жити тут, а тепер донька із дитиною знімає сусідську дачу.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції