Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Переселенка розповіла, як Горлівка жила під окупацією Безлера: проблеми вирішувалися кулею в лоб

У місті зникли близько 600  людей. 

Переселенка з окупованої бойовиками Горлівки на Донеччині розповіла, як у місті розстрілювали проукраїнських активістів і тих, хто не хотів віддавати бандитам майно.

Колишня активістка Майдану на ім'я Ольга згадує, що проблеми у її рідному місті почалися ще під час окупації Криму – наприкінці лютого 2014 року до Горлівки проникли близько чотирьох тисяч росіян, пише "Радіо Свобода".

Потім на Донбасі з'явився ватажок бойовиків Ігор Стрєлков-Гіркін, а разом із ним прийшов і його поплічник Ігор Безлер. Тоді у Горлівці почалися справжні безлади. Безлер і його бандити конфіскували у населення всі мікроавтобуси та джипи, а проблеми, що виникали, вирішували "кулею в лоб". У місті почалися справжні масові репресії - вбивали проукраїнських активістів і людей, які не хотіли віддавати своє майно бойовикам. 

"Найчастіше люди просто зникали, а потім знаходили їхні трупи - або не знаходили взагалі. Про цих людей офіційно казали, що вони втекли до України, (на підконтрольну бійцям АТО територію – Ред.) але ми все ж намагалися підтримувати контакт між собою і знали, що до України вони не приїжджали. Так безслідно зникли щонайменше 600 людей, навіть якщо після окупації вони вже не вели активної діяльності ", - згадує переселенка.

При цьому, жінка наголошує, що бойовиків у місті підтримували лише близько 15% населення. Ще 5% були активними прихильниками єдиної України, решта ж населення готове було прийняти будь-який результат.

Наразі в окуповану Горлівку після втечі до Криму раптово повернувся бойовик Безлер. Ситуація у місті стає все гіршою.

"Зарплат вже давно не платять, всі підприємства стоять. Пенсії виплачувалися лише до 2 листопада 2014 року", - сказала вимушена переселенка.

Вона згадує, що рік тому, в період активного наступу українських військ, місто цілком могли звільнити, однак перешкодив цьому шантаж бандитів. Вони почали підривати залізниці, мости і водосховища та погрожували знищити Горлівку разом із мешканцями.

"У той період Безлер офіційно оголосив, що Горлівка повністю замінована. Замінований водоканал, в тому числі із отруйними відходами, що там зберігаються, які внаслідок вибуху здатні отруїти всю воду у водопроводі. Бойовики замінували каналізацію, системи подачі газу та електроенергії, а також два найбільших підприємства - хімкомбінат "Стирол", де є безліч небезпечних виробництв, і завод, який виробляв вибухівку як для гірничих робіт, так і для потреб армії… Якби вибух стався, від Горлівки б просто нічого не залишилося, а наслідки були б гірше Чорнобиля. Це говорять самі працівники заводу ", - пояснює жінка.

Раніше повідомлялося, що ватажок бойовиків Ігор Безлер хотів створити "горлівську республіку" на Донбасі. Згодом інші "ДНРівці" усунули Безлера "від влади" нібито через передумови назрівання серйозного конфлікту.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції