Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Перешкода роботі ОБСЄ та доказ участі в конфлікті: на Донбасі виявили новітнє російське озброєння

Спостерігачі, зокрема, виявили на Сході систему РЕБ "Билина", яка лише цього року з'явилась на озброєнні Росії.

Спостерігачі ОБСЄ виявили нещодавно розроблені російські комплекси радіоелектронної боротьби на Донбасі.

Про це повідомляє Bellingcat.

Одна з виявлених РЕБ надійшла на озброєння Збройних сил Росії цього року. Окрім неї, спостерігачі також виявили кілька інших сучасних систем. "Ця знахідка підкреслює посилення спроб Росії запобігти моніторингу конфлікту в Україні з безпілотників. Також це ще один доказ подальшої участі російських військових у конфлікті на території західного сусіда і спроб приховати цю участь", - йдеться в розслідуванні.

Так, системи РЕБ застосовуються, зокрема, проти безпілотників СММ, що обмежує можливості моніторингової групи зі спостереження за порушеннями Мінських угод.

Моніторингова група опублікувала, "ймовірно, своє найважливіше спостереження, пов'язане з російськими системами радіоелектронної боротьби на Донбасі" - кадри чотирьох сучасних російських комплексів РЕБ.

Хоча СММ ОБСЄ в Україні опублікувала результати спостережень лише 11 серпня, їхній безпілотник спостерігав чотири російських системи РЕБ ще 28 липня.

З чотирьох російських систем РЕБ, які помітив безпілотник ОБСЄ 28 липня, лише одна ("Леєр-3") раніше спостерігалася в Україні, а інші три ( "Красуха-2", "Билина" і "Репелент-1") раніше на сході України офіційно не спостерігалися.

"Репелент-1"

Розробка російського комплексу "Репелент-1" завершилася 2016 року. Тоді ж він був представлений на оборонній виставці.

Ця система здатна виводити з ладу безпілотники на відстані 30-35 кілометрів. Рішення розмістити в Україні цю суперсучасну систему радіоелектронної боротьби "явно призначене для виведення з ладу як нейтральних наглядових безпілотників СММ ОБСЄ, так і розвідувальних і збройних безпілотників українських сил", - пише Bellingcat.

Система РЕБ "Репелент-1"
Військово-патріотичний сайт "Отвага"

"Красуха-2"

"Красуха-2" порівняно старіша за "Репелент-1" і "Билину" - вона на озброєнні Росії від 2014 року. Ця система може глушити різні цілі, зокрема безпілотники, ракети і літакові радари, на відстані в сотні кілометрів.

Російські РЕБ на Донбасі_2
Bellingcat

"Билина"

"Билина" - найсучасніша система РЕБ, помічена ОБСЄ. Її представили публіці тільки минулого року і досі спостерігали лише на навчаннях "Захід-2017". Повідомляється, що ця система використовує (або буде використовувати після закінчення розробки) "можливості штучного інтелекту на основі машинного навчання" для розставлення пріоритетів і придушення електронних сигналів.

Зазначається, що російські військові аналітики розхвалюють цю суперсучасну систему РЕБ, хоча неясно, наскільки вона насправді ефективна. Ця система настільки нова, що російські Збройні сили ледь встигли покористуватися нею. За словами Bellingcat, її поява на Донбасі вказує на пріоритетність протидії українським силам для Росії.

Російські РЕБ на Донбасі_3
Bellingcat

"Леєр-3"

Ще одна система, недавно помічена ОБСЄ, раніше вже спостерігалася на Донбасі. "Леєр-3" - високотехнологічна російська система, здатна вносити хаос у роботу телекомунікаційних систем.

Російські РЕБ на Донбасі_1
Bellingcat

У підсумку зазначається, що ОБСЄ в Україні не має права прямо називати Росію виробником і оператором чотирьох високотехнологічних систем радіоелектронної боротьби, проте місія повідомила якомога більше деталей, аби підкреслити, що ці системи могли бути поставлені лише з Росії.

Також зазначається, що система РЕБ "Билина" раніше не була помічена ані українською розвідкою, ані дослідниками відкритих джерел.

Безпілотники, які використовує місія ОБСЄ, є найбільш цінним ресурсом для спостереження і вивчення війни на Донбасі. "Це пояснює нарощування присутності російських сучасних систем РЕБ, покликаних боротися з цими безпілотниками", - наголошують у Bellingcat.

Нагадаємо, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ за перші дні вересня нарахувала на окупованій території українського Донбасу понад два десятки танків і ще більше установок артилерії. Ця техніка перебуває не на передовій, але й не в призначених для неї місцях.

ВідеоОБСЄ зафіксувала незаконний в'їзд колони вантажівок з РФ на Донбас

Безпілотник місії ОБСЄ зняв, як з Росії на Донбас заїхали колони вантажівок. А потім виїхали ґрунтовою дорогою назад. Обидві колони зупинялися біля позашляховика, що стояв в полі. Водії головних машин виходили поспілкуватися з людьми з припаркованих машин.

ОБСЄ зафіксувала незаконний в'їзд колони вантажівок з РФ на Донбас

Залиште свій коментар

Вибір редакції