Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Перестрілки, вибухи і диверсанти: на околиці Золотого-4 точаться бої попри розведення

На околицях хутора Вільний досі стоять українські військові.

На межі Золотого-4 й окупованого Золотого-5 лунають вибухи, точаться перестрілки і мало не щоночі у бік українських позицій виходять диверсійно-розвідувальні групи. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

У листопаді 2019-го, на вулиці Вільній, хоч і не надто парадного вигляду, та але таки майорять - українські прапори! Це і є околиця Золотого-4 або, як його іще називають цивільні: хутора Вільний. Далі - окупована частина: Золоте-5. І, незважаючи на усі розмови про розведення, саме в районі Золотого-4, на околицях хутора Вільний, як і напередодні, як і рік потому, стоять українські військові.

Війна тут просто за околицею, та її войовниче дихання щоденно відчувають у населеному пункті.

"Там, може, і не стріляють, а тут все одно стріляють. Бомбьожек саме на вулиці не стало. А вистріли, особливо по вечорах – вони і по сьогодні є", – розповідає Ольга, жителька хутора Вільний. 

У бік тої таки вулиці, що розташована зовсім поруч із ділянкою розведення, нині мешкає зо два десятки цивільних.

"Цілими днями: пух-пух! пух-пух! До Києва відведіть і тоді тут тихо буде", – каже чоловік Ольги. 

Навіть тепер, коли поруч триває розведення, від Золотого-5 у бік Вільного летить смертоносне залізо. Прилітає – здебільшого хаотично – на позиції українських військових. Будинки цивільних руйнує геть без розбору!

Відео Мало не щоночі у бік українських позицій виходять диверсійно-розвідувальні групи

Війна поруч із ділянкою розведення. На межі "Золотого-4" й окупованого "Золотого-5" лунають вибухи, точаться перестрілки й мало не щоночі у бік українських позицій виходять диверсійно-розвідувальні групи. Зо два десятки цивільних жителів хутора Вільний од ворожих боєприпасів цілодобово закривають українські армійці.  

Мало не щоночі у бік українських позицій виходять диверсійно-розвідувальні групи

Трапляється, зізнаються бійці, що убивче вороже залізо летить дуже точно. Окупантам дозволяє працювати відстань – відверто мізерна! Фактично, тут точиться війна у межах одного дуже розтягнутого географічно селища.

"Там в них дуже серйозні укріплення, там два-три ряди окопів: спереду будинків – позаду будинків. Ось звідти вони і стріляють: з РПГ, ВОГами подствольніка, стрілковим", – каже військовий на псевдо "Румун". 

Тихих днів, каже "Румун", навіть коли на ділянці поруч почалося розведення, на околицях Вільного фактично не було. 

Перед самим початком відведення з півдесятка не надто тверезих "гостей" зайшли так, що довелось із ними воювати – на мінімальній дистанції мало не всю ніч

"Ну, вже дуже близько було! Близько 40 метрів до наших позицій! Ну, почали відстрілюватись. Канонада тривала до третьої ранку. З вечора!", – каже "Румун".

Про політику тутешні оборонці воліють не розповсюджуватись. Зізнаються: воно тільки виснажує, роботи вистачає й без того! Натомість місцеві і про політику, і про дипломатію знають усе.

"З Трампом розмовляти? Чи з Меркель? Що толку? От з Путіним треба розмовляти! С "ЛНР"-"ДНР" нехай розмовляють", – каже один з місцевих мешканців. 

Місцеві, налаштовані по різному, натомість, у кожного з них, зізнаються, є - одна, спільна мрія! "Землю треба б вже взорати. Воно вже п'ять років не оране все" – каже дід Василь. 

Та сьогодні аж надто захопитися обробкою землі в діда Василя знову не вийшло. Близько опівдня з боку окупованого Золотого-5, трохи на північ від Вільного, прилетіли й розірвалися щонайменше три реактивні протитанкові гранати.

Кореспондент ТСН Олександр Моторний

Фотогалерея У поліції показали, як патрулюють вулиці "розведеного" Золотого (16 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції