Переворот у "ЛНР". Що стоїть за зміною луганських маріонеток і які цілі ставить Москва

Бойовики через зменшення фінансування почали активніше гризтися за ресурси.

В окупованих районах Луганської області після великих розбірок змінились ватажки терористів. Після скорочення фінансування з Кремля почалася боротьба за владу з залученням російських військових. Очільник місцевого "МВС" Ігор Корнет кинув виклик ватажку "ЛНР" Ігорю Плотницькому. Все завершилось звільненням останнього та його втечею до Москви. Кремль призначив нову маріонетку - Леоніда Пасічника, колишнього співробітника СБУ.

Як зазначається у сюжеті ТСН.Тиждень, на початку тижня у фейковій "Луганській республіці" сталася реальна буча - місцева знать заговорила про державний переворот. У центрі міста "зелені чоловічки" з бронетехнікою заблокували колишню облдержадміністрацію. Місто ніби вимерло, люди боялися потрапити під роздачу, тому що було зрозуміло - одні бандити змінюють інших. Роль ватажка "ЛНР" взявся на себе приміряти обурений "керівник МВС "ЛНР" Ігор Корнет. Колишній луганський міліціонер, звільнений ще в 1999 році з ДАІ, кинув виклик Ігорю Плотницькому.  

Добре вгодованим Плотницьким були незадоволені давно і населення, й самі бойовики. Проте, як правило, довго після висловлених претензій вони не жили. Після звинувачень у розкраданні російських "гумконвоїв" помер бойовик Дрьомов. Його підірвали у машині дорогою на власне весілля. Тим часом, дружина Плотницького прибрала до рук колишні супермаркети "АТБ", де бандитська сім’я продавалася гуманітарка з Росії. Терорист Гіркін прямо називав сенс життя цих ватажків. "Можна однозначно говорити, що Плотницький, звичайно, має головне відношення до контрабанди, яка проходить через "республіку", корупції, розкраданню бюджетних грошей, але найголовніше – це нікого не хвилює", - говорив бойовик.

Останнім часом Кремль трохи знизив фінансування квазі-республіки. Тому боротьба за фінанси серед бандитів тільки посилилася. Генералом захотів стати Ігор Корнет, глава так званого МВС "ЛНР". Змову проти себе розкусив ватажок Ігор Плотницький, який спочатку звільнив Корнета, а потів вигнав його з будинку, який той "віджав".

"Хоча Плотницький живе точно в такому ж вкраденому будинку. У нього двохповерховий будинок. Мені тепер цікаво, а Корнет виселить Плотницького з такого вкраденого будинку", - задається питанням Володимир Жемчугов, український доброволець-розвідник.

Ще у полоні луганських бойовиків Жемчугов говорив із терористами, яких посадив Плотницький.  "Я питав: якщо знаєте, що ваших командирів і "Батю", і Дрьомова, і Мозгового вбив же Плотницький. Вас гордість не тисне?" Вони говорили, що ще не настав час. Нехай ще командує. Я казав їм, що вони просто боялись. Я їм говорив так, тому що за Плотницьким російська армія, а ви на словах хоробрі. Це протистояння було давно. Але якось переляк затиснув це. Проте зараз видно зменшення фінансових потоків змусило, а апетити збереглись, боротися за владу", - вважає активіст.

Корнет після свого відсторонення та публічного приниження з виселенням із краденого будинку пішов в атаку. Спочатку забарикадувався в будівлі МВС, а згодом йому на допомогу прийшли невідомі військові. Так звані зелені чоловічки за непідтвердженими, але дуже вірогідними, даними, приїхали з Росії. Кажуть, що допомагати Корнету приїхали і сусідньої "ДНР".

"Виявилось, що Плотницький – мафіозі поважний і бандит відомий, але його власної особистої охорони, а також інших спецназовців, банд замало для того, щоб впоратися з МВС. Враховуючи, що з Донецька на допомогу Корнету надіслали достатньо великий підрозділ тилової гвардії Захарченка", - вважає Гіркін.

Терорист прямо каже про кураторів у Москві, з якими не порадився бандит Плотницький перед звільненням Корнета. "Оскільки обидва, скажімо так, опинились при владі не самі по собі, не через народне голосування, а були обрані і назначені, відтак, у кожного є свої куратори і радники. Так сталося, що Плотницький почав вважати себе надто поважним і вирішив, що він зможе знімати "міністра внутрішній справ" без узгодження з кураторами. Його не зрозуміли і не підтримали", - додав Гіркін.

Фотогалерея Переворот у Луганську: безлюдні вулиці та терористи з автоматами (12 фото)

Після такої підтримки, яку зібрав Корнет, Плотницький злякався і спочатку переховувався в підвалі, а потім втік до Росії. Подейкують, прихопив із собою частину готівкового бюджету псевдо-республіки, тому грошей пенсіонери не побачать аж до нового року.

Тим часом, бойовики Корнета почали шарпати місцеву прокуратуру. Вони витягали цікаві факти. Наприклад, вже оприлюднено, що колишній так званий прем’єр "ЛНР" Геннадій Ципкалов помер у зашморгу не від мук совісті, а був повішений у камері за прямою вказівкою Плотницького. У терористичній організації зміна влади значно гірша за африканську Зімбабве. Там принаймні знають слово імпічмент, а у "ЛДНР" людей знімають з посад трохи по іншому.

Офіційно Москва відмовлялася коментувати розбірки між своїми ставлениками. Поки ж Кремль посадив у крісло ватажка "ЛНР" чергову маріонетку - Леоніда Пасічника. Колишнього співробітника СБУ, який, кажуть, давно був завербований спецслужбами Росії. Після втечі Плотницького наступного дня новий ватажок виступив з заявою: "Сьогодні Ігор Венедиктович подав у відставку за станом здоров’я. Позначились багаточисленні бойові поранення і наслідки контузії. Згідно з його рішенням, я приступаю до виконання обов’язків "глави республіки" до майбутніх виборів".

Плотницькому дуже пощастило лишитись живим. Не в останню чергу тому, що його підпис стоїть під мінськими угодами. Москва залишила Плотницького уповноваженим від "ЛНР" із виконання угод, адже Кремлю дедалі важче переконати хоч когось, що цих маріонеток можна вважати стороною переговорів. До речі, одна з версій заворушки в Луганську - це війна між баштами Кремля. Ставленики ФСБ посварилися зі ставлениками Генштабу. Виходить, що йде атака на куратора донбаського плану Суркова. До того ж, цим переворотом серед бойовиків може скористатися сусідній терорист Захарченко, який давно мріє підім'яти під себе Луганщину.

Для України розбірки та перестановки бандитів можуть вплинути тільки на процес великого обміну полоненими, який має відбутися до нового року. Хоча Пасічник заявив - так звана примусова відставка Плотницького не зірве обмін. Це зрозуміло, адже наказ з Кремля був озвучений самим Путіним. Ослухатися свого хазяїна нові і старі ватажки квазі-республік навряд зможуть. 

Сергій Гальченко 

Відео ТСН.Тиждень дослідив боротьбу за владу в ЛНР між Корнетом та Плотницьким

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів