Перші жертви перемир'я: під Авдіївкою поранено шістьох українських воїнів

Бійці кажуть, що ворог змінив тактику з відкритих обстрілів на раптові підступні постріли.

Після того, як європейські міністри Еро і Штайнмайєр привезли звістку про режим припинення вогню із 15 вересня, ситуація на фронті дійсно стала тихішою. Натомість з'явилася велика кількість поранених від поодинокого провокативного вогню, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Поки дипломати ведуть переговори про мир, війна продовжує калічити українських військових. Поблизу Авдіївки під час обстрілу з гранатометів поранено Володимира Кравчука. "Кажуть, буду жити. Осколок дістануть, просто глибоко засів", - розповідає військовослужбовець 81-ї бригади. Поранення голови він отримав, коли вночі заступив на свій пост. "Прилітає граната. У бійницю не влучила – потрапила у край бійниці. Мене вибуховою хвилею контузило. Осколок зайшов у голову", - розповів постраждалий.

Життя Володимиру врятував військовий медик із позивним "Валідол". У підвалі в авдіївській промзоні він надавав пораненому першу допомогу. "Бронік, каска врятували, звичайно", - пояснює він. І додає: "Солдат отримав баротравму. Під ранок ще прилетів АГС, але там, слава Богу, легкий поранений".

Постріли біля Авдіївки було чути і вдень. Але поодинокі, натомість прицільні. На тлі попередніх обстрілів із важких калібрів спостерігачі дійсно можуть говорити про тишу. Однак підступність ворога приносить криваві плоди: від роботи стрілків, гранатометників і снайперів кількість поранених у перемир'я не зменшилася, а навпаки – зросла. "Підло трохи навіть так і по-тупому… Була тиша, повна тиша навіть. Виходили на вулицю, не було взагалі жодного пострілу. Зненацька два РПГ", - каже офіцер 81-ї бригади Масі-Мустафа Найєм. Десантник пояснює, що навіть у відкритих потужних боях завдяки досвіду бійці поранень уникали. А тут – розслабилися.

Вдень до авдіївської лікарні привезли чергового важкопораненого бійця із мінно-вибуховою травмою. Військовий був на межі життя і смерті. Лише під вечір стало відомо, що він житиме – операція пройшла успішно. Медики кажуть, що за обсягами своєї роботи перемир'я не помітили. "Цілу ніч оперували, важкі поступали.. Ніч була дуже неспокійна", - твердить лікар-хірург 66-го мобільного шпиталю Андрій Гуйдаю.

Лише станом на зараз відомо про 6 поранених і лише у районі Авдіївки. Скільки перемир'я покалічило бійців по всьому фронту – стане відомо вже в суботу. Напередодні ж у Краматорську високі іноземні гості залишили ситуацію в Авдіївці без коментарівПитання про те, що анонсований Штаймайєром режим припинення вогню з боку бойовиків не діє, міністри закордонних справ ФРН і Франції проігнорували. Укранські ж дипломати про обстріли в Авдіївці знають. "Я взагалі не вірю в будь-які російські заяви щодо припинення вогню. Реальне припинення вогню буде тоді, коли ОБСЄ матиме змогу мати доступ до всєї території Донбасу і коли вона зможе працювати 24 години на добу", - заявив Клімкін.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

ВідеоУмовне перемир’я: як ворожі провокації продовжують калічити українських бійців

Залиште свій коментар

Наступна публікація