Під Донецьком п'яний бойовик з автоматом не пропустив ОБСЄ і змусив місію об'їжджати замінованою дорогою

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Цією дорогою спостерігачі востаннє користувалася у лютому.

У п'ятницю, 22 червня бойовик з ознаками алкогольного сп'яніння змусив патруль СММ їхати замінованою дорогою. Про це йдеться в оперативному звіті СММ ОБСЄ, опублікованому на офіційному сайті.

Так, згідно зі звітом, близько 11:20 п'ятниці патруль СММ у складі шести співробітників Місії на двох броньованих автомобілях прямував на схід через н. п. Петрівське (непідконтрольний урядові, 41 км на південь від Донецька) дорогою, якою спостерігачі востаннє користувалася 20 лютого 2018 року.

Приблизно за 10 метрів на схід від перехрестя в селі перший автомобіль проїхав через свіжовикопаний, проте добре прихований рів, розташований поперек дороги і заповнений щебнем.

ВідеоБойовики провокують українських військових, а потім викликають спостерігачів ОБСЄ

Стріляють по цивільних машинах та медиках, а коли наражаються на відповідь із боку Збройних сил України, викликають ОБСЄ. Про таку тактику ворога розповідають наші бійці на передовій на Приазов'ї. Кажуть - бойовики привозять в окопи то дітей, то журналістів, і стріляють з-за їхніх спин.

Бойовики провокують українських військових, а потім викликають спостерігачів ОБСЄ

Тоді на північному кінці рову, орієнтовно за 1 метр від дороги спостерігачі помітили в невеликому заглибленні підозрілий предмет, який був наполовину засипаний щебнем.

Перший автомобіль патруля СММ одразу ж зупинився на відстані близько 5 метрів на схід від предмета, а другий — приблизно за 10 метрів на захід від нього на перехресті.

За оцінкою спостерігачів, це була протитанкова міна ТМ-62 з проводом дистанційного управління, протягнутий до міни із чагарника на північному боці дороги, а від міни — ще далі на південь через дорогу до свіжовикопаного рову, що складався з кількох невеликих округлих заглиблень, заповнених щебнем.

Предмет перебував за 300 метрів на східно-південний схід від місця розташування камери СММ у Петрівському та за 500 метрів на схід від східного краю ділянки розведення.

ВідеоБезпілотники ОБСЄ зафіксували танкову позицію проросійських бойовиків

Світлину розміщено в Мережі. Знята вона наприкінці січня в окупованому селищі Обозне, на Луганщині. Як видно, один "Т-64" направлений у бік позицій ВСУ, а ще один - розвернутий у бік мирних жителів і, вочевидь, імітує так звану "відповідь" українських оборонців.

Безпілотники ОБСЄ зафіксували танкову позицію проросійських бойовиків

У той час як спостерігачі обмірковували можливість того, шо перший автомобіль від’їде від міни на схід, а другий розвернеться і поїде в північному напрямку, що дозволило б безпечно покинути цей район, зі східного напрямку до першого автомобіля СММ підійшов озброєний автоматом (АК-74) член збройних формувань з ознаками сп’яніння.

Він сказав спостерігачам негайно залишити цей район, додавши, що далі на схід їх не пропустять. Незважаючи на те, що команда СММ вказала йому на наявність міни, він не дозволив першому автомобілю поїхати в східному напрямку, таким чином не лишивши членам патруля Місії іншого вибору, окрім як їхати назад у західному напрямку, знову переїжджаючи заповнений щебнем свіжовикопаний рів біля виявленої міни.

Після цього перший автомобіль СММ проїхав південною стороною дороги у бік перехрестя якомога далі від міни, яку було видно.

На перехресті, залишаючи цей район, члени патруля Місії бачили інші заповнені щебнем рови, розташовані поперек дороги за 5 метрів на захід і за 5 метрів на південь від перехрестя відповідно, а також провід дистанційного управління, протягнутий із заповненого щебнем рову на західному боці перехрестя.

ВідеоБойовики зірвали візит представників ОБСЄ та ООН до сіл, які звільнили українські військові

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції