"Пішов не за планом": експерт оцінив, скільки ще триватиме наступ РФ на Харківщину

"Пішов не за планом": експерт оцінив, скільки ще триватиме наступ РФ на Харківщину

Наступ ворога на Харківщині пішов не за планом / Фото: ТСН.ua

Попри значні втрати, які несе ворог, він застосовує тактику повзучого наступу.

Наступ російської армії на Харківщину пішов не за планом.

Таку думку висловив військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі телеканалу ICTV.

"Наступ на Торецьк це індикатор того, що пішло не за планом. Цей напрямок і не розглядався, але ворог вирішив активізуватися і там. Відбувається зараз пошук. Глобально був задум, що вдасться наступ на Харківщині, вони просунуться вглиб, наскільки зуміють, далі будуть атаки на інших напрямках", – каже він.

За його словами, ворог думав відтягнути українські сили.

"Звісно, українські Збройні сили перекидали певні підрозділи, щоб відбивати атаки ворога. Але зараз уже подекуди біля Вовчанська, в районі населеного пункту Тихе і не тільки, плюс окупанти заблоковані на агрегатному заводі, кількасот їхніх бійців, свідчить про те, що там плани не вдалися", – йдеться в повідомленні.

Мусієнко каже, що не йдеться також про Сумщину.

"На Куп'янському напрямку спробували – теж не пішло. Пробують зараз на Борову, знайшли ще один варіант Часів Яр, він як був гарячим, так і залишається. Тепер Торецьк. Зверніть увагу, що на Времіївському напрямку почистішали атаки, їх там не було. Планували на Вугледар, але у Вугледарі тримають висоти дуже впевнено наші сили", – розповів експерт.

Скільки ще триватиме наступ РФ

Він підсумовує, що цей наступ не вдався таким, як ворог його задумував.

"Вони думали, що вони з флангів, з півночі на Харківщині, з півдня Курахове-Вугледар і в районі Старомайорського, таким чином розтягнувши нашу лінію оборони, просуватимуться по центру на Покровському напрямку на Часів Яр. І десь там з прицілом на липень зможуть уже виходити ближче до адмінмеж Донецької області. Але нічого подібного не відбувається", – вказано в повідомленні.

Водночас наступ триває і в такій формі він може тривати ще доволі довгий час. Попри значні втрати, які ворог несе, він застосовує тактику повзучого наступу, намагається десь просунутися.

"Вони таким чином можуть досягати певних тактичних успіхів уздовж лінії фронту, але не мати жодних оперативно-стратегічних. Десь ще дійсно просунутися, десь ще захопити певні ділянки, а нам ще, можливо, десь доведеться відійти. Але це вже ніяка не катастрофа, і армагеддону точно не буде", – додав Мусієнко.

Раніше ми писали, що російські окупаційні війська під час наступу на Харківщині мають декілька завдань.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація