Подробиці бою біля Золотого. У штабі ООС розповіли, як тіло українського військового опинилося в бойовиків

Дата публікації
Подробиці бою біля Золотого. У штабі ООС розповіли, як тіло українського військового опинилося в бойовиків

Facebook/прес-центр штабу АТО

Український військовий залишився на спостережному посту.

Український гранатометник Максим Хітайлов загинув у "сірій зоні" на спостережному посту під час спроби прориву бойовиками 18 лютого. Тіло військового забрали спочатку російські найманці.

Про це повідомила пресслужба ООС в коментарі ТСН.ua.

Військові розповіли, що гранатометник загинув прикриваючи побратимів на спостережному посту перед опорним пунктом.

"Під час нападу російсько-окупаційних військ 18 лютого гранатометник Максим Хітайлов перебував разом з іншим військовослужбовцем на тимчасовому спостережному посту, який розташований перед переднім краєм опорного пункту", - уточнили в пресслужбі.

Там зазначили, що під час підготовки атаки та спроби прориву, бойовики завдали ударів по цьому спостережному посту. 

"Одночасно з нанесенням ураження та під його прикриттям, штурмові групи окупантів висунулись до спостережного посту у "сіру зону". З наших воїнів троє отримали поранення, ще двоє були контужені. Щоб дати можливість врятувати поранених та травмованих вояків, гранатометник Хітайлов залишився біля зруйнованого спостережного посту та стримував наземну атаку штормових груп противника", - продовжили у штабі.

В результаті двоє українських військових витягнули постраждалих і передали їх для евакуації. Хітайлов же загинув у бою, а його тіло залишилося у міжпозиційному просторі на посту.

Після цього, за словами пресслужби, російські найманці запросили режим тиші, аби забрати своїх поранених і вбитих з "сірої зони".

"Під  час наданої тиші противник разом зі своїми полеглими забрав і тіло нашого воїна для подальшої передачі відповідно до норм міжнародного гуманітарного права", - підсумували у штабі Операції об'єднаних сил.

Зазначимо, що 22-річного гранатометника віддали 20 лютого, після чого він з почестями був похований на батьківщині у Полтавській області.

Нагадаємо, від 5-ї години ранку 18 лютого йшов інтенсивний бій між бойовиками та українськими військами в районі Золотого, Оріхово та Новотошківки. В штабі ООС заявили, що станом на 10:20 ранку бій закінчився. У результаті ранкової кривавої атаки бойовиків поблизу Золотого на Донбасі загинув 22-річний український військовослужбовець Максим Хитайлов. Боєць входив до 72 Окремої механізованої бригади ЗСУ. Офіс генерального прокурора відкрив кримінальну справу через атаку

Бойовики віддали тіло українського військового Максима Хітайлова

Бойовики віддали тіло українського військового Максима Хітайлова
Наступна публікація