Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Поховання біля багатоповерхівки і братська могила в полі: жителі Пісків розповіли, де лежать убиті війною односельці

Місцеві мешканці переконують, що інших варіантів просто не було.

На Донеччині лишилися могили мирних жителів, які загинули ще 2014 року та спочивають просто коло своїх будинків. Кладовище лишилося на окупованій території, а перепоховати прах, як належить традиціям, дехто з рідних не може, а дехто не хоче, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Край селища Піски, розбита багатоповерхівка, біля якої серед кущів та сухих гілок стоїть хрест – місце спочинку Юрія Оверченка, який жив у будинку і загинув у його підвалі. "На той час уже неможна було вивезти поховати на цвинтар, тому що всі дороги були перекриті. Ховали біля будинків у надії, що невдовзі перепоховають. Ось так і чекаємо чотири роки", - розповіла мешканка села Людмила Ведькал.

ВідеоЖителі Пісків після закінчення бойових дій сподіваються перепоховати прах односельчан, загиблих у 2014 році

Поховані серед городів та полів. На Донеччині зосталися могили мирних жителів, які загинули ще 2014 року. Спочивають просто коло своїх будинків. Кладовище лишилося на окупованій території, в`їзд у Піски закритий. Перепоховати прах, як належить традиціям, дехто не може, а дехто не хоче. 

Жителі Пісків після закінчення бойових дій сподіваються перепоховати прах односельчан, загиблих у 2014 році

Вона знає три таких могили в Пісках, а загалом по сусідніх селищах їх щонайменше 13. Ще трохи далі в сірій зоні в одному місці прямо в полі поховано п’ять чи шість людей, які йшли через те поле й підірвалися. "По-іншому поховати неможна було – йшли обстріли. Ідентифікувати неможна було, тому що розірвані собаками. Одного ідентифікували за паспортом", - розповіла Ведькал. Ховали своїх односельчан самі ж місцеві, один із них – Сергій Диканов. Він допомагав стареньким і дбав про те, щоби бодай поблизу своїх будинків поховати тіла тих, хто гинув від снарядів.

Коло власного дому був похований і сам він – загинув, коли віз гуманітарну допомогу односельцям. Осколок від снаряду бойовиків влучив йому прямісінько в голову. Нині теща з дружиною переїхали із Пісків під Мирноград. Тільки через рік вони отримали свідоцтво про смерть, але там не вказано, що це сталося через війну. Щоби довести, що чоловіка вбив осколок, потрібна ексгумація – тоді родина матиме шанс хоча б на якісь виплати. Але відкопати і перепоховати Сергія по-християнськи його близькі не можуть, бо грошей не вистачає навіть не прожиття.

До того ж, територія Пісків уже тривалий час є червоною зоною ООС, куди цивільний осіб не пускають. "Правильно, це задля їхньої ж безпеки", - пояснює один із оборонців селища. Рідні загиблих мріють перепоховати тіла на місцевому кладовищі, але воно зараз перебуває на окупованій території неподалік аеропорту. Ця територія замінована, дозволу на поховання там ніхто не дасть, як і гарантій безпеки. Очевидці кажуть, що внаслідок бойових дій цвинтар занедбаний, знайти могили неймовірно складно, адже більшість пам’ятників розбиті. Але колишні жителі Пісків продовжують сподіватися на краще. "На швидке завершення війни, щоби можна було перепоховати по-людськи на кладовищі", - каже Людмила Ведькал.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції