Порошенко посмертно нагородив загиблу кулеметницю Яну Червону

Її нагороджено орденом Богдана Хмельницького.

Президент Петро Порошенко посмертно нагородив орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня кулеметницю Яну Червону, повідомляє прес-служба АП.

"За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю: нагородити орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня Червону Яну Михайлівну - старшого солдата (посмертно)", - йдеться в указі. Його опублікували 6 квітня.

Нагадаємо, військова кулеметниця Яна Червона загинула 2 квітня під час обстрілу. В окоп, у якому перебувала вона зі своїм побратимом, влучив 120-міліметровий снаряд. Загинув також боєць із позивним "Дєд".

Військова Яна Червона мала позивний "Відьма". Вона  брала участь у Майдані в Харкові, була волонтером, служила в батальйоні "Айдар", а з 2016 року - в батальйоні "Донбас". У кулеметниці залишилися син і донька. Кулеметницю поховали 4 квітня. Біля пам‘ятника Шевченку у Харкові сотні людей прийшли попрощатися із загиблою на фронті волонтеркою та бійцем ЗСУ Червоною.

ВідеоВорожий снаряд забрав життя двох бійців батальйону "Донбас"

Російські найманці відкрили артилерійський вогонь по наших позиціях, і снаряд влучив просто в бліндаж, де були бійці батальйону "Донбас" - молодший сержант Олександр Мілютін та Яна Червона - відома волонтерка, яка зрештою підписала контракт і стала кулеметницею з позивним "Дика Відьма".  

Ворожий снаряд забрав життя двох бійців батальйону "Донбас"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції