Порошенко присвоїв звання Героя України танкісту, який підірвав себе, аби зупинити ворога

Лавренко брав участь у боях за Піски під Донецьким аеропортом. 

Президент України Петро Порошенко підписав указ про присвоєння звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" капітану Олександру Лавренку посмертно.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Лавренко командував екіпажем танку під час боїв за селище Піски 21 липня 2014 року. Боєць вів бій по захопленню опорного пункту терористів біля Донецького аеропорту. Його екіпаж прикривав вогнем підрозділ.

"Коли надійшла інформація про початок контратаки терористів, Олександр Лавренко без коливань одним із перших висунувся на імовірний рубіж, відірвавшись далеко вперед від інших танків роти. Терористи відкрили по танку вогонь із гранатометів, кулеметів та автоматів. Ухиляючись від вразливого вогню, машина потрапила на потужний фугас. Капітан отримав важкі поранення, однак не здався ворогу та не допустив захоплення ним бойової машини", - йдеться у тексті.

Лавренко підірвав себе разом з екіпажем і ціною власного життя зірвав контратаку терористів.

Олександр Лавренко, танкіст
Facebook / Петро Порошенко
Олександр Лавренко

Нагородити Лавренка посмертно вирішили у День танкіста. Раніше із цим святом українських військових вже привітали президент України Петро Порошенко та секретар РНБО Олександр Турчинов. 

Залиште свій коментар

Наступна публікація