Посеред зруйнованих Пісків дивним чином збереглася майже незаймана війною оаза розкоші

Резиденцію митрополита Донецького та Маріупольського УПЦ Московського патріархату бойовики не обстрілюють.

Тиша останніх днів у Пісках дозволила журналістам побувати в селищі та навідатися до місцевої дивини – майже неушкодженого маєтку, котрий належить церковному ієрарху Московського патріархату. Цю території бойовики оминають обстрілювати навіть із легкої зброї, а по всім іншим об’єктам можуть вгатити і крупним калібром, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Колись на відкриття церкви в резиденції митрополита Донецького та Маріупольського Іларіона приїздив особисто Віктор Янукович. Маєток побудували на місці пульмонологічного санаторію, дітей з якого перевели в Маріуполь. І хоч війною пошкодило дзвіницю, а один снаряд "Граду" таки впав на дах, на загал помітно, що цей церковний осередок не потрапляв у приціл бойовиків, а якщо якісь руйнування й сталися, то цілком випадково. Тож посеред апокаліптичного пейзажу решток стін і каркасів згорілих авто багатий і практично цілий маєток із дорогими меблями, різьбленим іконостасом, озером і живими павичами – це справжня дивина. Територію доглядають двоє охоронців.

Те, що ворог не б’є по резиденції, військові помітили ще на початку війни. "Навколо скрізь були вибухи, а тут практично обстрілів не було ніяких", - каже боєць із позивним "Кадет". Солдати припускають, що церковне майно бережуть свідомо, бо його власники – люди впливові. Бійці не мають нічого проти збереження резиденції, але дивуються, чому так само відповідально противник не підійшов до інших цивільних об’єктів – школи, будинку культури та житлових споруд навколо.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

ВідеоЗа роки обстрілів бойовики перетворили Піски на руїни, окрім однієї церкви УПЦ МП

Прямо в центрі геть зруйнованого міста майже неушкодженою стоїть церква Московського патріархату - це резиденція митрополита Донецького та Маріупольського. Нині в Пісках запанувало справжнє перемир’я, але і під час активних бойових дій це місце було чи не єдиним, яке оминали снаряди.

За роки обстрілів бойовики перетворили Піски на руїни, окрім однієї церкви УПЦ МП

Залиште свій коментар