Повернулись до України. Як армія без жодного пострілу відновила контроль над селами під Горлівкою

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мешканці були раді побачити українську владу.

Завдяки блискавичній спецоперації під контроль України повернули Травневе і Гладосове. Ці населені пункти були у так званій сірій зоні, де панує безвладдя, з якої найманці обстрілюють українські позиції.

Як повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень, військові кажуть, що мали амбітніші плани, але передчасний розголос у соцмережах зупинив їхній рух.

Наразі для тих, хто живе у звільнених селах, головне, що це сталося без жодного пострілу. Російська пропаганда відреагувала миттєво і випустила фейковий лист до місії ОБСЄ, авторство якого нібито належить місцевим жителям. В листі йдеться про нібито репресії, які чинять українські військові.  

У ніч проти 22 листопада заметами і кучугурами штурмовий батальйон просунувся вперед. За цю ніч лінія фронту на Світлодарській дузі вирівнялась, а Україна повернула собі два села. У Травневому жили тривалий час без світла, води та магазинів. Військові доставили одразу гуманітарну допомогу - хліб, консерви, борошно. Місцеві розповіли, що користувались гривнями і рублями. Ціни на товари дуже високі. Зокрема, в Бахмуті масло коштує 42 грн за 500 грам, а в селі – удвічі дорожче.

Лікаря у Травневому давно вже не бачили. Військові медики нашвидкуруч розгорнули медпункт. Голова найближчого українського села приїхав в обозі з військовими. Тепер повернуті Україні села - його головний біль. «Усе в вас буде: медицина, продукти харчування, вода, електроенергія», - розповів голова Новолуганської селищної ради Костянтин Саркісов.

«Перші слова, коли ми сюди зайшли, були: «Слава Богу, що Україна зайшла, де ж ви були раніше», - пригадав військовий із позивним «Маестро».

Під час звільнення населених пунктів жоден із бойовиків не постраждав. Ворожий підрозділ втік, як тільки побачив українців. Наші військові не стали стріляти противникові в спину. За одну ніч звільнено два населених пункти без жодного пострілу.

У ніч проти 22 листопада з околиць Гладосового відступило близько десятка бойовиків. Імовірно, тут залишились родичі бойовиків. Щодо них жодних заходів застосовуватися не буде, запевнили військові ЗСУ.

Тепер зрозуміло, чому Гладосове більш насторожено зустрічає синьо-жовтий прапор. У багатьох тут паспорти "ДНР". Село жило за московським часом, але час змінився на київський. Щоправда, валюту агресора в крамниці не встигли поміняти. «Русскій мір» відступає. Йому на зміну приходить просто – мир із присмаком свіжого хліба і сльозами надії. 

Андрій Цаплієнко

ВідеоЖиття після окупації: у звільнені села повертається український прапор і українські гроші

Залиште свій коментар

Вибір редакції