"Повинні підтримувати сильніше": Зеленський заявив про послаблення тиску Макрона і Меркель на РФ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Повинні підтримувати сильніше": Зеленський заявив про послаблення тиску Макрона і Меркель на РФ

Associated Press

Україна рухатиметься у нормандському форматі у питаннях війни на Сході.

Німеччина і Франція послаблюють свої позиції щодо тиску на Російську Федерацію.

Про це під час пресконференції 20 травня сказав президент Володимир Зеленський.

За його словами, Україна й надалі рухатиметься у Нормандському форматі щодо вирішення ситуації на Донбасі. 

"У мене була зустріч з президентом Еммануелем Макроном. У відеоформаті доєдналася канцлерка Німечини Ангела Меркель. Я відчуваю їхню підтримку. Вважаю, що вони повинні підтримувати сильніше. Вони знають мою думку. Я дуже відкритий з ними. Я вважаю, що вони останнім часом трішки послаблюють свої позиції щодо Росії. Це пов'язано з економічною ситуацією, з тиском всередині країн, бізнесу щодо санкцій", - наголосив президент.

Зеленський вважає, що причиною зменшення тиску Берліна, зокрема, є економічний тиск щодо санкційної політики щодо російського газопроводу "Північний потік-2".

Президент повідомив, що зараз є узгоджені кластери щодо припинення війни. "Кластери між Німеччиною і Францією. Немає узгодження з російською стороною. Тому я запропонував зустріч російському президенту в будь-якому місті нашого Донбасу", - зауважив Володимир Зеленський.

Як повідомлялося, 19 травня Тристороння контактна група з мирного врегулювання на Донбасі (ТКГ) у режимі відеоконференції провела чергове засідання. Сторони підтвердили взаємні гарантії безпеки для відкриття КПВВ "Щастя" та "Золоте". Українська сторона також запропонувала узгодити план розмінування з графіком проведення ремонтних робіт на ключових об’єктах критичної інфраструктури поблизу лінії розмежування. 

Наступна публікація