Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Повзуча окупація України": Полторак пояснив цілі російської "паспортизації" Донбасу

Видавання паспортів РФ відкриває Кремлю шлях до широкомасштабної агресії.

Роздавання російських паспортів мешканцям ОРДЛО може мати наслідком відкриту військову агресію Росії в Донецькій і Луганській областях України. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак в інтерв’ю Прямому.

"Я думаю, що це продовження повзучої окупації України. Це черговий експеримент, який президент РФ Володимир Путін вже спробував випробувати в Україні. Звичайно, що це може вплинути як на ситуацію в країні, так і на окупованих територіях. Тому що в будь-який час під приводом захисту росіян Росія може почати широкомасштабну агресію. І видавання паспортів може бути одним із елементів підготовки до таких заходів", - пояснив глава Міноборони.

ВідеоЯкі паспорти видаватимуть у так званих "ДНР" і "ЛНР" та чи багато охочих їх оформити

Володимир Путін підписав наказ про спрощене отримання громадянства РФ для певних категорій громадян. Серед яких багато українських. Приміром, громадяни України або особи без громадянства, які народились та постійно проживали на території Криму до березня 2014-го або ж ті, які мають посвідку на тимчасове чи постійне проживання в Росії. До того ж росіяни наприкінці квітня вирішили за спрощеним порядком роздавати свої документи і жителям окупованих районів Донецької та Луганської областей. Які саме паспорти планують видавати росіяни та чи багато буде охочих отримати такі документи - розповідаємо в сюжеті.  

Які паспорти видаватимуть у так званих "ДНР" і "ЛНР" та чи багато охочих їх оформити

Він також наголосив, що Україна мусить бути готовою реагувати на це відповідним чином. "Ми маємо будувати свою сильну армію, давати політичну оцінку тим діям, які сьогодні відбуваються, об’єднувати наших партнерів у міжнародну коаліцію і тиснути на Росію для того, щоб вона припинила порушувати міжнародне право", - вважає Полторак.

Як повідомлялося, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і вимушено переміщених осіб Юрій Гримчак запевнив, що Україна отримає всі дані про громадян, які вирішать змінити український паспорт на російський.

Залиште свій коментар

Вибір редакції