"Правильні інструменти та взаємодія": Кулеба про повернення українців з-за кордону

"Правильні інструменти та взаємодія": Кулеба про повернення українців з-за кордону

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба / Фото: телеграм-канал МЗС

Дмитро Кулеба прокоментував, як Україна збирається заохочувати до повернення своїх громадян.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що коли йдеться про повернення наших громадян з-за кордону, важливо знаходити правильні інструменти та слова, а також взаємодію. 

Про це міністр сказав під час пресконференції, присвяченої майбутньому 4-му Саміту перших леді та джентльменів, передає "РБК-Україна".

Як зазначив Кулеба, уряди інших країн, в яких нині перебуває найбільше українців, задоволені тим, що наші громадяни живуть у них, працюють й адаптуються в їхніх суспільствах. Але вони бажають також допомогти Києву повернути українців додому.

"Вони (уряди країн — ред.) самі перебувають в дуже вузькому просторі для маневру, тому що ти не можеш робити це примусово. І так само й для нас", — зазначив Кулеба.

За словами міністра, серед українців за кордоном також є й ті, хто не має куди повертатись, або ж не мають можливості це зробити через хворобу або необхідність догляду за близькими.

"Я думаю, якщо цю групу відставити вбік, для решти українців, які зараз за кордоном, ми — всі присутні в цій залі, ті, хто сьогодні складає сесію в університетах, ходить на роботу в полях, на заводах, у бізнесі — є наочним доказом того, що в Україні можна жити, розвиватися і ростити дітей", — резюмував Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, раніше ми писали, чи повертатиме Європа примусово громадян призовного віку до України.

Читайте також провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація