Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Представник ОБСЄ розповів, що йому казали українці, які перебувають у заручниках у бойовиків на Донбасі

Майже рік не було обміну полонених.

Майже рік без звільнених заручників. Минулого разу, наприкінці грудня 2017-го, Україна виміняла 73-х "своїх" на 233 поплічники бойовиків. Відтоді намагається домогтися звільнення ще понад сотні полонених. Із кількома в'язнями віч-на-віч вдалося поспілкуватися координатору ОБСЄ.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Координатор ОБСЄ йде коридором українського готелю, аби розповісти журналістам про результати зустрічі з полоненими на окупованих територіях Донбасу. Як його зустрічали в донецькому слідчому ізоляторі, тамтешні журналісти намагалися показати по телевізору. Але координатор ОБСЄ їх відправив якнайдалі: "Гоу нах*р. Ну, ви зрозуміли".

З того, що потрапило у кадр сепаратистських ЗМІ, на зустріч з Тоні Фрішем ведуть українського полоненого Богдана Пантюшенка. А ще кілька секунд показали Сергія Глондаря.

Під час розмови із журналістами в Києві, він підтвердив, що розмовляв віч-на віч ще й з ув'язненим військовим Олександром Кориньковим та заґратованим журналістом Станіславом Асєєвим.

"Конфіденційно поговорили, але більше жодних імен я не можу назвати", - говорить Фріш.

Загалом, йому українська сторона надала список із прізвищами 17 українських бранців. Саме до такої кількості ув'язнених бойовиків Фріша допустили на підконтрольній Україні території. Однак терористи дозволили зустрітися з меншою частиною списку. Якщо у Донецьку він побачився із шістьома в'язнями, то в Луганську ситуація інша. Йому показали кримінал, який засуджений до 2014 року. Але українських військових, яких два роки тримають в ізоляції і яких є повна причина вважати, що їх страшно катують, йому не показали.

ВідеоРік без звільнених полонених. Як почуваються заручники терористів на Донбасі

Минулого разу, наприкінці грудня 2017-го, Україна виміняла 73-х "своїх" на 233 поплічники бойовиків. Відтоді намагається домогтися звільнення ще понад сотні полонених. Із кількома в’язнями віч-на–віч вдалося поспілкуватися координатору ОБСЄ. 

Рік без звільнених полонених. Як почуваються заручники терористів на Донбасі

Тих, до кого пустили, за словами представника ОБСЄ, утримують як звичайних в'язнів.

"Ми запитали, які у них потреби. Може вони хочуть поговорити зі своїми родичами про будь-які потреби. Вони у приватній бесіді лише одне сказали – вони хочуть, щоб їх звільнили, щоб відбувся обмін якомога швидше".

Востаннє обмін полоненими відбувся наприкінця 2017 року. Тоді за 73 українських бранців Україна віддала 233 поплічників бойовиків. Тоді додому чекали й тих, з ким нині зустрічався Тоні Фріш.

Дружина Богдана Пантюшенка сюжет сепаратистських ЗМІ продивилася незлічену кількість разів.

"Я зраділа його настрою. Він почуває себе впевнено і спокійно. Це для мене важливо".

Домовитися про телефонну розмову полонених з рідними закордонному переговірнику не вдалося. Деталі розмови з нашими бранцями він перекаже родичам під час особистої зустрічі. Вона запланована на початку наступного місяця.

Про дату чергового обміну ніхто зі спікерів поки що говорити не береться.

"Якби усі, що засідають у Мінську, мали на це бажання, ми б зробили це завтра".

"Якщо буде політична водя іншої сторони – Росії, то ми до цього готові найближчим часом".

Чергове засідання тристоронньої контактної групи у Мінську заплановане на наступну середу.

Інна Боднар

Залиште свій коментар

Вибір редакції