Прифронтова Авдіївка може втратити своє відоме "обличчя війни" через ремонт багатоповерхівки

Прифронтова Авдіївка може втратити своє відоме "обличчя війни" через ремонт багатоповерхівки

Фото: УНІАН

Стіну з муралом місцева влада планує просто утеплити.

Авдіївка може втратити своє "обличчя війни". Так називається мурал австралійського художника на стіні розбитої дев’ятиповерхівки.

Будинок в аварійному стані, на його відновлення виділили 23 мільйони гривень, але грошей не вистачило. Натомість портрет із потрощеної обстрілами споруди планують прибрати, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Авдіївка може втратити своє "обличчя війни": будинок з муралом на стіні в арійному стані

Авдіївка може втратити своє "обличчя війни": будинок з муралом на стіні в арійному стані

Околиця Авдіївки  прийняла на себе сотні, якщо не тисячі ударів війни.  Це добре видно на дев'ятиповерхівці, яку місцеві прозвали разукрашкою – до війни багатоповерхівка була різнокольоровою. А восени 2016 на ній насправді почали малювати.

Марина Григоріївна Марченко –вчителька української мови в місцевій школі. Але саме її обрав для вуличного мистецтва австралійський митець Гвідо Ванхелден. Обличчя в чотири поверхи. Митець працював у касці та бронежилеті. Тільки додав Марині Григоріївні туги та зморшок – та аж сама себе ледве впізнала.

"Я така там стара, як столітній дуб", - каже вона.

Місцеві сердилися та заздрили. Натомість учні раділи – про їхню вчительку, місто та війну знають у світі, завдяки муралу. За 3,5 роки на стіні обличчя постарішало ще сильніше. Із зображення вчительки дуже добре видно, наскільки багато цьому муралу довелося пережити – вирвали кондиціонер, повибивали вікна, а саме обличчя просто подряпали. Ще й до підборіддя насипали купу будівельного сміття. Взимку стало відомо – будинок відновлять, але мурал там не передбачений.

Це Аліна Косовська, і їй подобається мурал, тому вирішила зробити все, аби не дати його знищити. Вже подала проєкт на внесення портрету вчительки до історико-культурної спадщини.

"Це облікова документація, її розробка коштувала 13 тисяч гривень – це внески небайдужих людей", - розповідає вона.

Аліна показує – як дивно наразі виглядає ремонт побитої будівлі.

"Усередині багато перекриттів, і навряд чи можливо його просто так відновити. От як вони зараз роблять майже косметичний ремонт. Деякі пошкоджені плити не замінені, а вже вставлені євровікна", - пояснює вона.

Виконувач обов’язків голови місцевої адміністрації Роман Шахов повідомляє, що в будівлі роботи з реконструкції припинили, але вже найближчим часом підрядник отримає ще гроші і роботи відновлять. Долю муралу називає невизначеною.

Небайдужих запропоновані варіанти вирішення долі муралу не влаштовують – кажуть, практично все, що пропонує міська влада призведе просто до знищення обличчя війни.

Наталя Нагорна

Повʼязані теми:

Наступна публікація