Прифронтові держави НАТО побоюються нападу Путіна: названо сценарії розвитку подій

Прифронтові держави НАТО побоюються нападу Путіна: названо сценарії розвитку подій

Прапори НАТО та України / Фото: depositphotos.com

Останні місяці принесли шквал попереджень про те, що РФ може вчинити напад на країни НАТО в найближче десятиліття.

У прифронтових державах НАТО наростають побоювання, що кривавий російський диктатор Володимир Путін може вдатися до провокацій та перевірити рішучість НАТО.

Про це пише Financial Times.

Як зазначається, останні місяці принесли шквал попереджень про те, що РФ може вчинити напад на країни НАТО в найближче десятиліття. Не тільки Вільнюс, Рига і Таллінн поширили тривогу, але й міністри в Стокгольмі, Берліні та Лондоні. Усі припускають можливе протистояння протягом двох-восьми років. 

“Регіональні лідери вбачають три балтійські країни — з їхньою невеликою територією та вузьким наземним зв’язком з рештою НАТО — як місце, де Путін міг би спробувати перевірити єдність Альянсу та вирішити проблему шляхом дестабілізаційних провокацій або навіть прямого воєнного нападу", — йдеться в матеріалі.

Водночас ці занепокоєння поширюються ще й через перспективу повернення до влади кандидата в президенти США Дональда Трампа. Посадовці в Латвії вважають, що РФ може використати президентство Трампа, щоб показати, що НАТО повністю розділене, і місце для цього – країни Балтії.

Посадовці припускають два можливих сценарії розвитку подій: якщо РФ досягне успіху в Україні та намагатиметься використати ослаблений Захід. А вдарити по прифронтових державах країна-агресорка може раптово, що, ймовірно, спровокує ядерну загрозу.

Другий сценарій — якщо Україна та західна єдність витримають, то Росія може спробувати відволікти увагу на провокації. А використані для цього будуть десятки можливостей для гібридних атак: від диверсій, вбивств до розбурхування місцевого російськомовного населення.

Водночас країни Балтії мають нині більшу безпеку, ніж протягом століть, завдяки своєму членству в НАТО.

“Лише кілька років тому план НАТО щодо захисту трьох балтійських країн полягав у тому, щоб дозволити Росії спочатку окупувати їх, а потім відкинути її військовими масовими силами за кілька місяців. Сьогодні стратегія полягає в тому, щоб захистити територію НАТО "з першого метра" і не дати російським загарбникам зруйнувати міста, як це зробили в Україні. Це зробить напад Росії непомірно важким і дорогим для неї", — пише видання.

Нагадаємо, що російські кораблі створюють загрозу в Балтійському морі.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація