Пристайко розповів, коли мають погодити "новорічне" припинення вогню на Донбасі та обмін полонених

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Режим "Тиша" та звільнення мають відбутися до кінця 2019 року.

Найближчої середи, 18 грудня, під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони мають погодити умови та терміни тих домовленостей, яких 9 грудня досягли лідери України, Росії, Німеччини та Франції під час "нормандських" переговорів. Зокрема, йдеться про припинення вогню, обмін полоненими та нові ділянки розведення сил і засобів.

Про це в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна" розповів міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

"Наступної середи відбудеться зустріч, на якій у Мінську буде домовлено, по-перше, про припинення вогню, буде виокремлена конкретна дата. Так само паралельно буде засідати гуманітарна група, яка має нарешті узгодити остаточні ці списки "всіх погоджених на всіх погоджених". А ми сподіваємося, що інша група - безпекова - визначить ділянки, де відбудеться розведення. Ми називаємо його гуманітарним. На жаль, у силі певної впертості російської делегації нам не вдалося закріпити слово гуманітарне розведення. Президент Зеленський хотів підкреслити, що цим розведенням у цих трьох точках ми спробуємо зробити гуманітарну ситуацію тих людей, що проживають поза межами лінії дотику", - сказав Пристайко.

Глава МЗС також ще раз озвучив загальні узгоджені висновки Паризького саміту в Нормандському форматі 9 грудня 2019 року:

  • до кінця 2019 року - припинення вогню і обмін полонених у форматі "всіх встановлених на всіх встановлених";
  • розведення військ додатково на трьох ділянках лінії розмежування;
  • оновлення плану розмінування Донбасу;
  • протягом 30 днів узгодження питання щодо відкриття нових контрольних пунктів в'їзду-виїзду;
  • продовження дії закону про особливий статус Донбасу;
  • законодавче закріплення "формули Штайнмаєра".

Тим часом на виконання мінських домовленостей президент України Володимир Зеленський вніс до Ради законопроєкт про зміни до Конституції.

Відео Зеленський у "Право на владу" розповість про результати "нормандського саміту"

Чи став мир ближчим після довгоочікуваної зустрічі у Парижі? Які зобов’язання взяла на себе Україна, та чи виконає свої обіцянки Росія? Що відбувалось за лаштунками саміту, та чи існує непублічна частина домовленостей? Чи очікувати з 1 січня нової газової війни? Та коли буде покладено край епосі бідності? Про все це президент Володимир Зеленський говоритиме у ток-шоу "Право на владу".  

Зеленський у "Право на владу" розповість про результати "нормандського саміту"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції