Пристайко заявив, що попередньо дав згоду на застосування "формули Штайнмаєра" на Донбасі

Пристайко заявив, що попередньо дав згоду на застосування "формули Штайнмаєра" на Донбасі

Фото: Сайт президента України

Це відбулося на зустрічі радників лідерів "нормандської четвірки" 2 вересня.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що попередньо дав згоду України на використання "формули Штайнмаєра" для врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це він повідомив на спільному засіданні парламентських комітетів з євроінтеграції та закордонних справ, передає "Європейська правда".

"Ми домовилися про "формулу Штайнмаєра" на зустрічі радників 2 вересня, і я можу навести те, на що я дав згоду. Закон про особливий статус вступає в дію в попередньому форматі на момент проведення виборів, а остаточно набуває чинності після рішення БДІПЛ ОБСЄ  (про визнання виборів чесними, - ред.). Це – те, що записане в рішення. Більше там нічого немає. Треба щоби всі партії, представлені за цим столом, всі медіа, представлені тут, мали доступ до виборів, і так далі. Тільки тоді вибори можуть бути визнані такими, що відповідають стандартам ОБСЄ", - пояснив Пристайко.

За його словами, для проведення виборів на окупованому Донбасі мають бути створені відповідні умови.

"Спочатку створюються необхідні безпекові умови, і тільки проводяться вибори, президент Зеленський це чітко сказав", - підкреслив міністр.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що вибори на непідконтрольному Донбасі  відбудуться лише після повного відведення військ. У Кремлі зазначали, що узгодження "формули Штайнмаєра" є умовою зустрічі лідерів України, Росії, Німеччини та Франції.

Ексклюзив ТСН.Тижня: Треба дати Росії можливість м'яко відійти з Донбасу - Курт Волкер

Ексклюзив ТСН.Тижня: Треба дати Росії можливість м'яко відійти з Донбасу - Курт Волкер

Повʼязані теми:

Наступна публікація