Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Приватна армія Путіна. Що слід знати українцям про компанію "Вагнер", бійці якої воюють на Донбасі

Найманцям в Україні платили по 120 тисяч рублів на місяць (приблизно 55 тисяч гривень).

СБУ оприлюднила сенсаційні дані - операція в Криму, збиття ІЛ-76 над луганським аеропортом, захоплення Дебальцевого - справа одного військового угруповання, а саме приватної військової компанії "Вагнер". Це - особиста армія президента Путіна, яку використовують там, де не діють ніякі закони.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Його звали Ілля Сагайдак. Прикордонник, звільнився в запас, працював у охороні місцевого політика. Інший Ілля воював на території Сирії. Тіло Іллі в 2017 році потрапило в морг військового госпіталю Ростова. У звіті судмедексперт запише - гостра серцева недостатність. Подібні фальшиві діагнози російські судмедексперти штампують десятками, адже серце відмовляло бійцям спочатку на території України. Пізніше на нафтоносних полях поблизу Пальміри. Прізвище загиблого в офіційних списках російського міноборони не значиться, бо воював і помер він у складі секретної, приватної армії.

Керівництво ЧВК Вагнер_3
Фонтанка.ру

Свого часу голова Старооскольського округу Олександр Гнєдих вручав орден мужності матері ще одного загиблого - Олександра Карченкова.

У сюжеті місцевих новин скажуть, що Олександр загинув під час служби за контрактом, звільняючи сирійське місто Пальміра. Але цей документ свідчить зовсім про інше. Олександр - найманець приватної військової компанії. В анкеті, яка потрапила до рук російських журналістів, 45-річний безробітний описував свої навички - тренер по дзюдо, хоббі - "разом з родиною люблю складати пазли". Далі він дає згоду на те, щоб служба безпеки приватної військової кампанії стежила за його близькими, електронним листуванням та особистим життям.

Командир компанії «Вагнер» - полковник спецназу Дмитро Уткін. Позивний – «Вагнер». У складі цієї армії воювали та загинули Ілля і Олександр. В 2016 році в мережі вигулькнуло фото, на якому Уткін був разом із президентом Росії Володимиром Путіним. Всі розцінили це як доказ - у Путіна крім державної є своя приватна армія. На всяк випадок, а раптом двірцевий переворот.

Російський журналіст Денис Коротков із 2013 року розповідав про приватну армію Вагнера, потроху збираючи докупи страшну правду. Найманцям в Україні платили по 120 тисяч рублів на місяць (приблизно 55 тисяч гривень). У Сирії військові Вагнера отримували вдвічі більше. Денис першим оприлюднив особисті анкети бійців Вагнера, сказавши, що має близько двох тисяч таких документів. Після виходу розслідувань на петербурзькому сайті «Фонтанка» в мережу виклали особисту адресу та персональні дані журналіста. Чоловікові почали погрожувати.

Напередодні, 7 жовтня, голова Служби безпеки України Василь Грицак оприлюднив сенсаційне розслідування про участь у більшості військових операцій в 2014-2015 років, починаючи із захоплення Криму.

Керівництво ЧВК Вагнер_6
Фонтанка.ру

Группа Вагнера як за даними СБУ, так і за публікаціями російських журналістів - це від двох до 5 тисяч добре навчених професійних військових. А ще це танки, гаубиці, системи реактивного вогню. Їх тренують на спеціальному засекреченому полігоні в Ростовській області. За інформацією російських журналістів, сам Дмитро Уткін підпорядковується одній людині - бізнесменові Євгену Прігожину, якого називають ресторатором Путіна. Крім ресторанів, Прігожина пов’язують зі структурами, які монопольно забезпечують російську армію провіантом та житлом, а також із фірмами, що захищають сирійський видобуток нафти і газу, забираючи собі чверть від видобутого.

Проте останнім часом стосунки між Міністерством оборони та приватною армією Вагнера стали стрімко загострюватися. З'являються повідомлення про погану ситуацію з озброєнням та затримки із зарплатнею для найманців, а поранених вагнерівців везуть в Ростов вже не військовими літаками, а в багажних відсіках пасажирських літаків. Для Олександра Карченкова, який так любив з родиною збирати пазли, цей пазл якось не склався. Не дуже складається він і для ресторатора Прігожина та командира Вагнера - приватні армії ховаються в тіні, а лавина інформації про цю приватну військову компанію може означати початок її кінця.

Станіслав Ясинський

Відео СБУ надала докази причетності найманців "Вагнера" до окупації Криму та котла в Дебальцевому

Залиште свій коментар

Вибір редакції