Продукти на санчатах та постійні обстріли: як живуть селяни у звільненому ЗСУ хуторі Вільний на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У населеному пункті на фронті лишилось жити всього вісім осіб.

П’ятеро поранених від початку року на Сході.  Більшість із них несли службу на хуторі Вільний. Це так зване Золоте-4 на Луганщині.

Влітку українська армія там закріпилась остаточно. І весь цей час там живуть люди, йдеться у сюжеті ТСН.19:30. Без світла та доступу до медикаментів. У магазин за продуктами вони ходять по кілька кілометрів пішки в сусіднє село.

Серед геть засипаної снігом місцевості – єдина протоптана доріжка. Нею в хутір Вільний ходять і місцеві, і військові. Продукти можуть довезти хіба що санчата, машиною не їздять – прострілюється. Пакунки з харчами воїни тягнуть на мотузці.

ВідеоЖиття на передовій: як живуть люди у звільнених від бойовиків селах на Сході

П'ятеро українських військових поранено від початку року на Сході. Більшість із них несли службу на Хуторі Вільному. Це так зване Золоте-4 на Луганщині. Влітку українська армія там закрипілась остаточно. І весь цей час там живуть люди. Без світла, та доступу до медикаментів. В магазин за продуктами вони ходять по кілька кілометрів пішки в сусіднє село. 

Життя на передовій: як живуть люди у звільнених від бойовиків селах на Сході

Ані магазину, ані аптеки, ані лікарні – на уколи за межі хутору Вільний Євдокія Олексіївна будучи хворою ходила за кілька кілометрів.

"Прихватило запалення. Ходила пішки сьогодні, рачки лізла, прости Господи", - розповідає вона.

Військові несуть місцевим продукти, але знайти будинок, де ще є життя, тут украй важко. На весь хутір лише вісім людей лишилось жити – винятково люди похилого віку.

Надія Петрівна приймає продукти  - вона одна із восьми жителів хутора.

"Людей порозбігалося трошки, бояться люди, вже набридло п’ятий рік. За що, про що?" - розповідає вона.

Перше, чим хвалиться – світлом. Із жовтня по новорічні свята його взагалі не було – перебило кабель. Світили свічками, але то вийшло навіть дорожче, ніж електрика.

"Отакі свічки появились у магазинах, а то не було. 7 гривень свічка", - зазначає жінка.

Тепер вона слухає радіо, а ще нарешті може подивитись телевізор. На ньому не знаходимо жодного українського телеканалу.

Місцеві живуть лише в одній частині хутора, оскільки далі – суцільна прострілювана місцевість.

"Місцеві живуть край села тут, на тій стороні села місцевих немає", - розповідає військовослужбовець із позивним "Вітос".

Далі певних будинків журналістів військові не пускають. Там пересуваються вже бігом. Ворог має панівні висоти, за дві доби тут троє поранених. Більшість з них -  від гранатометів та куль снайпера.

Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції