Проект миротворців від Росії неприйнятний, оскільки він залишає "Л/ДНР" - Волкер

Проект миротворців від Росії неприйнятний, оскільки він залишає "Л/ДНР" - Волкер

Фото: Getty Images

На думку Волкера, США внесли "детальні пропозиції" про повномасштабну миротворчу місію на Донбасі.

Спеціальний представник Департаменту США щодо України Курт Волкер заявив, що пропозиція Росії про миротворчу місію ООН на Донбасі є неприйнятною, оскільки вона продовжить існування "Л/ДНР", що суперечить Мінським домовленостям.

Про це він заявив журналістам ТАСС під час телефонного брифінгу.

"Росія запропонувала в вересні минулого року проект резолюції РБ ООН про створення місії ООН для захисту моніторингової місії ОБСЄ. Ми, члени РБ ООН, а також Україна, відповіли Росії, що ми не можемо погодитися на розгортання сил, які будуть займатися тільки захистом місії ОБСЄ, оскільки це збереже існування так званих народних республік, яким немає місця в українському законодавстві або Мінських угодах", - розповів Волкер.

За його словами, США у відповідь внесли "детальні пропозиції", які передбачають розгортання повномасштабної місії ООН на всій території Донбасу. З того часу, Штати "не бачили жодних нових пропозицій від Росії".

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко заявив, що введення на Донбас багатонаціональної миротворчої операції під егідою ООН може стати найкращим рішенням для припинення страждань українського народу від агресії, розв'язаної Російською Федерацією. Своєю чергою, спецпредставник Держдепартаменту США в Україні Курт Волкер повідомив, що в миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія і Туреччина.

Найголовніша суперечність у введені миротворчої місії є те, що Україна спільно з країнами Заходу вимагає розгортання місії на всій території окупованого Донбасу та встановлення миротворцями контролю за українсько-російським кордоном, тоді як Росія наполягає на введенні миротворців винятково як збройної охорони спостерігачів ОБСЄ.

Росія змінила свою позицію щодо миротворців на Донбасі після зустрічі з Куртом Волкером

Росія змінила свою позицію щодо миротворців на Донбасі після зустрічі з Куртом Волкером

Повʼязані теми:

Наступна публікація